@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Bluesky Nasıl Kayıt Olunur
X olarak isimlendirilen Twitter'ın benzeri olan Bluesky isimli platformun bir yılın ardından kapalı betadan çıkarak herkes için kullanıma sunulduğu duyuruldu.Şu an iOS veya Android üzerinden Bluesky uygulamasını indirip davetiye gerekmeden kaydolmanız mümkün. Uygulamaya iOS veya Android üzerinden ulaşabilirsiniz.
Ana akışta diğer kullanıcıların paylaştığı gönderileri görebiliyorsunuz. Beğenme, yorum yapma ve retweet benzeri bir özellik Bluesky’da da var. Mesajlaşma özelliği yok.
Akış, “Takip Ettiğiniz Kişiler”, “Keşfet” ve “Sizin İçin” bölümlerine sahip. Buna ek olarak alt tarafta arama, diğer akışları keşfetme, bildirimler ve profil sekmeleri bulunuyor. Akış sekmesi, farklı konularda başkaları tarafından oluşturulan özel akışları içeriyor.


Bluesky nasıl kullanılır?
  1. App Store veya Play Store üzerinden “Bluesky Social” uygulamasını indirin.
  2. Uygulamayı açın ve “Yeni bir hesap oluştur” anlamına gelen “Create a new account” bölümüne basın.
  3. E-posta adresinizi girin, şifrenizi belirleyin ve doğum tarihinizi seçin.
  4. Ülkenizi seçin, telefon numaranızı girin ve SMS olarak gelen kodu yazın.
  5. İlgi alanlarınızı seçin ve uygulamayı kullanmaya başlayın.
Bilmenizde Yarar Var
Geçen yıl Twitter kullanıcısı Ashley Gjovik'ın paylaştığı bir bilgiyi de bilmenizde fayda var. Ashley Gjovik paylaşımında "Bluesky'da herhangi bir içerik yayınlarsanız, Bluesky'a ve lisans sahiplerine içeriği Bluesky'da ya da bağlantılı herhangi bir servis üzerinde; dünya çapında, kalıcı, telifsiz, münhasır olmayan kullanım, çoğaltma, kamuya teşhir etme, halka açık icra etme, değiştirme, alt lisans verme ve dağıtma hakkı ve lisansı verirsiniz." demişti. Yani Bluesky, “Paylaştığınız her şeyin sahibi biziz” demek istiyor. dedi.

erolkara.net'i Bluesky'dan takip etmek için adresimiz erolkaranet.bsky.social

@erolkaranet - 2024
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.