@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Camilerde Sandalye Yasağı Bitti mi ?
 Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın, 'Namazı saflardan ayrı bir bölümde sandalyeler ya da sıralar üzerinde kıldığınız zaman camiye uymayan, başka dinlerin ibadet alanlarını hatırlatan görüntüler ortaya çıkıyor.' demesi ve sandalye ile camilerin özel bölmelerinde namaz kılınmasının yasaklanmasının üzerinden  5 yıl geçti. 
Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu 2019 yılında sık sık hatırlatılan bir genelge ile cami ve mescitlerde tabure ve sandalyede ima usulüyle namaz kılanları taburelerini ve katlanabilir sandalyelerini yanlarına alarak cemaatle birlikte saf tutmasını istemişti.
2007 yılında yer ayrılsın talimatı ile caminin kendilerine ayrılan yerini giderek kilisedeki sıralara benzer şekilde yapılmaya başlanınca 2019 yılında yasak hatırlatılmıştı.
Sıralı ve özel yerli namaz kılma alanları genelge ile kaldırılmış, sandalyede namaz kılmanın sakıncaları sık sık cemaate hatırlatılmıştı.
Camilerde tabure, sandalye ve katlanabilir sandalye gibi yardımcı eşyalarla namaz kılan hasta, yaşlı ve oturup kalkmakta güçlük çeken vatandaşlar tekrardan eski düzen dönmeye başladı. 
Cami görevlilerinin müdahale etmediği uygulama yine eskiye dönmeye başladı.

@erolkaranet - 2024#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.