@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Binlerce Hacı Cezalı Olarak Yurda Dönüyor
Hac ve umrede bilmemezlikten ya da adam sendecilikle bilinse dahi yine yapılan ve bir çok nedenden kaynaklanan hatalar yapılmaktadır.
Ya cehaletten ya da kibirden ya da öğrenme tembelliğinden dolayı pek çok Hacı umreden ya da hac ibadetini yapıp dönüşünde üzerinde pek çok ceza ile birlikte geri dönmektedir.
Her biri bir cinayet vasfında olabilecek hatalardan ya da kusurlardan oluşan hal ve hareketler yüzünden Müslümanlar vebal altında kalarak ömür sürmektedir.
İlme her zaman önem veren İslam dini bu hataları kabul etmemektedir. Öğrenmek istemediği için "bir şey olmaz" diyerek geçiştirilen bu tür eylemlerin bir ucu da sözde görevli olarak giden din görevlilerinin "adam sende" kör zihniyetiyle de çoğalmaktadır.
Hac ya da umre için Mekke'ye giden ve ihramlı olarak ibadetlerini yapmak zorunda kalan Müslümanlar, tam ve yeterli bilgiye sahip olamadıkları için bir çok hataları yapabilmektedir. Ne yazık ki, yapılan hataların en küçüğü sadaka vermek ve en büyüğü ise büyük baş hayvan kesmekle ya da haccı kazaya bırakacak şekilde tekrar bir haccın yapılmasıyla ancak telafi ediliyor. Bunun yanında, yapılan hataların kasten mi yoksa bilmeden mi yapıldığını en iyi bilen Allah'ın (c.c) af edip etmeyeceği de bilinmiyor.
Aşağıda yer alan ve zaman zaman yazdığımız yazılarda da görüleceği gibi bilmemenin mazeret olarak kabul görmeyeceğidir.
Bu arada yaptıkları hataların farkında olan veyahut sonradan öğrenenlerin bu cezaların bedellerini ömürleri bitene kadar bir zaman içerisinde mutlaka yerine getirmesi gerektiğini belirtelim.
Allah c.c Kuran-ı Kerim'de bedeli ödenmeyen cezalar için şu şekilde buyurmaktadır
"Allah geçmiştekileri affetmiştir, kim tekrar yaparsa Allah ondan öç alır. Allah Güçlü'dür, Öçalıcı'dır." (Maide 25)

Erol Kara - 2024 - @erolkaranetHac ve Umrede Ceza Almayın  

İhram Nedir Nasıl Giyilir İhram Yasakları 

Daha detaylı bilgiler için buraya tıklayınız

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.