@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Karavancılar Hazır mıyız.. Kış Rotası Bizden
Karavanla dolaşmak herkesin hayalidir. Doğa ile baş başa kalıp biraz olsun huzur depolamak ve şehir hayatından kaçış. Kuş cıvıltıları, kamp ateşinin çıtırtısı ve yıldızların altında bir karavan tatili... Cesaret, imkan ve heyecan.. Gizemli yolculuklar, yolda aynı amacı taşıyan insanlarla kaynaşmak.. Keşifler, anılar ve ötesi. 
Kışın karına, soğuğuna aldırmadan yolculuk yapmak, doğada karla mücadele etmek ya da karın keyfine varmak. İster tek, ister sevdiğiniz kişilerle bu heyecanınıza katkı sağlayalım diye kış karavan rotalarını sizlere sunmak istedik.
Doğasıyla, havasıyla her mevsim ayrı güzel olan Türkiye’de kışın kamp yapılacak yerler oldukça fazla. Karla kaplı tepelerden ılıman sahillere kadar birbirinden özel kamp rotaları... 
Listede kendi karavanınla gidebileceğin kamp alanlarının yanı sıra bünyesinde karavan konaklama olanağı sunan işletmeleri de bulabilirsin. 
Ülkemizde özellikle doğal tabiat parklarıyla tarihi ören yerlerinin birbiriyle buluştuğu kamp alanları mevcut. Hazır mısın ?

İşte Rotalar

Uludağ
Kış turizminde popüler hale gelen Bursa Uludağ, karla kaplı yayla ve tepeleriyle ideal kamp alanlarına sahip yerlerden biri 

Erciyes
Kayseri’de yer alan Erciyes Dağı doğa tutkunlarının buluşma noktası. Erciyes Dağı, Erciyes  ve Tekir Yaylası’nda çadır veya karavan ile kamp yapabilirsiniz. Çobanini mevkisi ve Sütdonduran Yaylası bu bölgede en çok tercih edilen Erciyes kış kamp alanı alternatiflerinden.

Kazdağları
Mitolojilere konu olan Kaz Dağları, yaban hayatı ve bitki çeşitliliğiyle ülkenin en gözde doğal alanların içinde ve çevresinde pek çok kamp alanı yer alıyor.

Aladağlar
Aladağlar Milli Parkı Kayseri ve Niğde’nin sınırında, Toroslar’ın zirvesinde bulunuyor. Konforlu bir konaklama imkanı içerisinde yer alan Kapuzbaşı Şelaleleri’ni, Kar tünellerini, Yedigöller’i, Buzul Gölleri’ni, Emli Vadisi’ni ve Hacer Ormanı’nı gezebilirsiniz.

Kapadokya
Büyüleyici atmosferi ve tarihi yapılarıyla turistlerin ilgi odağı haline gelen Kapadokya aynı zamanda kış kampı yapmak için de ideal alanlardan oluşuyor. Bölgede ücretsiz olarak kamp yapabileceğiniz Kızılçukur Vadisi, Aşk Vadisi, Güvercinlik Vadisi ve Devrent Vadisi kampçılara eşsiz manzaralar sunuyor. 

Antalya
Antalya, Yeşil ve mavinin iç içe geçtiği Kemer Maden Koyu, Phaselis, Avlan Gölü, Alacasu Cennet Koyu, Beldibi Gizli Koy, Feslikan Yaylası, Saklıkent kamp alanları ücretsiz şekilde konaklayabileceğiniz bölgeler arasında yer alıyor.

Kastamonu
Batı Karadeniz bölgesinin en yüksek dağında konaklamak isteyen kampçılar tarafından ziyaret edilen Ilgaz Dağı Milli Parkı; tırmanış bölgesi, yürüme yolu, kamp alanı, seyir noktası gibi pek çok olanak sağlıyor. Ağaçlarla çevrili şehirde Gideros Koyu, Sarıhacı Yaylası, Küre Dağları Milli Parkı ve Kirazlı Yaylası’nda keyifle kamp yapabilirsiniz.

Bolu
Kış turizminde önemli bir yer edinen Bolu, kamp yapmayı sevenler için de özel alanlara sahip olmasıyla göze çarpıyor. Farklı at çeşitlerini görebileceğiniz At Yaylası, yemyeşil Haccağız Yaylası, mavi ve yeşilin buluştuğu Aladağ Göleti, kusursuz manzaraya sahip Örencik Yaylası ve Karagöl Ormanı kamp için ideal alanlar olarak biliniyor.

Karabük
Karabük, kamp alanlarıyla da göz dolduruyor. Ücretsiz kamp alanları arasında bulunan Şeker Kanyonu, Yenice Kent Ormanı, Göktepe, Uluyayla, Sarıçiçek Yaylası, Eğriova Gölü, Tokatlı Kanyonu, Sırçalı Kanyonu huzurlu atmosferleri ile öne çıkıyor.

İstanbul
İstanbul’da yaşayanların tercih etiği Darlık Barajı, Hacıllı Şelalesi, Ömerli Barajı, Bozhane Köyü, Korsan Koyu, Malatra Koyu, Kabakoz, Burgazada Madam Martha Koyu ve Kumköy Kilyos kamp alanları en çok tercih edilen yerlerdir.

Fethiye
Fethiye, sayısız kamp alanına sahip bir tatil beldesidir. Ücretsiz olarak Ölüdeniz Plajı ve Darboğaz Koyu’nda kamp yapabilirsiniz. Kelebekler Vadisi, Kabak Koyu, Yeşilvadi ve Yerdeniz'de ise ücretli olarak konaklayabilirsiniz.

Muğla
Denizi ve ormanlarıyla en sevilen tatil beldelerinin yer aldığı Muğla'da Darboğaz, Kargı Koyu, Çetibeli, Belcekız Plajı, Çalış Plajı, Palamutbükü kamp alanlarından dilediğinizi tercih edebilirsiniz.  

Balıkesir
Türkiye’nin en çok kamp alanını bulunduran Balıkesir’de kampçıların sıklıkla tercih ettiği alanlar ise Kirazlı Manastırı, Şeytan Sofrası, Ayvalık Adaları, Çaylak Şelalesi, Ortunç, Narlı Köyü kamp alanları olarak sıralanıyor.

Kahramanmaraş
Kahramanmaraş’ın kamp alanları Berit Dağı, Savruk Mağarası, Elbistan Pınarbaşı, Toprakhisar Kanyonu, Kanlıbüvet, Yeşilgöz, Ali Kayası ve Kapıçam’dan oluşuyor. 

Derleme @erolkaranet - 2023

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.