@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

İş Bankasına Bir Haller Oldu
Geçtiğimiz haftalarda "İŞ Bankasında Hesabı Olanlar Dikkat.."  başlıklı haberimizde İş Bankasının kredi kartlı otomatik fatura ödemelerinde müşteriden günlük faiz alınacağını duyurmuştuk.
Bu kez İş Bankasından fatura ödemelerinde komisyon ücreti alımı müşterilerin karşısına çıktı. 
Bankalar, harıl harıl otomatik fatura tahsilatı yapabilmek için müşterilere sürpriz hediyeler verirken Türkiye İş Bankası tam tersini yaparak, İş Bankasına otomatik ödeme talimatı veren müşterilerine SMS yoluyla uyarıda bulunarak bundan böyle (1 Aralık 2023 ) gününden itibaren kredi kartı ile otomatik ödeme veren müşterilerinden fatura ödeme günü ile hesap kesim tarihi arasında geçen sürede günlük faiz işleteceğini SMS yoluyla duyurmuştu. 
Farkına varamayan müşteriler hesaplarında faizli fatura ödeme borçlarını görünce çılgına dönerken , bu kez anında fatura ödeme yapmak isteyen İŞBANK müşterileri bir başka tuzakla karşı karşıya kaldı. Faturalarını kendi hesapları üzerinden ödemek isteyen müşteriler faturalarını kredi kartı ile ödemek istediğinde yüksek oranda masraf alındığını gördüler. Öte yandan kendi nakit hesaplarından ödemek isteyenleri de bir başka sürpriz bekliyordu. Her fatura başına 0,95 TL alınacağı görülüyordu. 

Fotoğrafta görüldüğü gibi 887 TL'lik elektrik borcu için 27,09 TL komisyon alınıyor

Öte yandan kurumların web siteleri üzerinden kredi kartı ile ödeme yapmak isteyen müşterilerin de tek seferde ödeme imkanı olmaması ve iki ila  9 taksit arasında ödeme yapabilecekleri uyarısı gelmeye başladı.

@erolkaranet - 2023


#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.