@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Binlerce Yıldır Bekliyorlar, Daha Çok Beklerler
İnsan... Bir damla tiksindirici sudan gelen yaratık.. Yaratıkların içerisinde en şerefli mahluk. Kur'an-ı Kerim'e göre Allah c.c'nın yeryüzünde "halife" olarak yarattığı, ancak nefsine esir olunca sefillerden sefil olan insan..
Akıl nimetinin kendisine bahşedildiği insan..
Şeytanın kendisine düşman ilan ettiği insan.
İstedikçe verilen, verdikçe azan insan
Ve Allah c.c 'nın "İnsan, rabbine karşı pek nankördür. Şüphesiz buna kendisi de şahittir" dediği mahluk..
Allah c.c, yeryüzünü ve yaratılan tüm canlıları insanlara hizmet etmesi amacıyla yaratsa da, insan aksine kendisine hizmet edecek olanlara tapmaya çalışıyor. 
Allah, Hz. Aden aleyhisselam'ın dünyaya gelmesi akabinde, evlatlarına, gelecek nesile önder olması için peygamberlik veriyor. 
Ve daha sonra, daha da sonra kullarına önder olması, hakkı, hakikati, iyiyi kötüyü bilsinler diye ve her şeyden öte kendisine ibadet etsinler diye, haram kıldıklarını haram, helal kıldıklarını helal bilsinler diye, kendisine düşman olanları düşman, dost olanları dost bilsin diye yüzlerce, binlerce peygamber, önder gönderiyor. 
İnsan, gönderilen, doğruya çağıran, Allah'ı hatırlatan o peygamberleri öldürüyor,..
Allah'a isyan ediyor.
Kendilerine hiç bir faydası olmayacak tanrılar, putlar icat edip, bir takım insanları ilah ediniyor.
Allaha ve peygamberlere isyan edenleri helak ediyor.
İbret olsun diye arkalarında gelecek nesillere ibretlikler bırakıyor. 
Gönderdiği kitaplarla bunları daha sonrakilere bildiriyor. 
Uyarıcılara isyan edenler, gönderilen kitaplara aldırmayanlar, zaman zaman yok olan, zaman zaman bela ve musibetlere uğrayan insan bir türlü akıllanmıyor..
Ve insan bir hiç iken, bir damla su iken, bir et parçası iken, hiç bir şeyi bilmezken bilir olurken, Yaradan'ına isyan ediyor. Yaradan'ın her işine karışmaması gerektiğine karar veriyor. Onun emir ve yasaklarını beğenmiyor. Eleştiriyor, Tartışıyor. Yok sayıyor. Ukalalık ediyor. En sonunda bir musibetle göçüp gidiyor.
Diğerleri yine ders almıyor.
Ve allak bullak olduğu zaman kendilerini kurtaracak kurtarıcı bekleyişi içinde ve yine yeniden tanrılar icat ederek, hayali kahramanlar beklentisinde yolları bekliyor.
Gaflet, Dalalet ve Hıyanet içinde ömürleri tükenenlerin ardından gelenlerde sapkın hayat yaşamış geçmiştekileri örnek alıyor. O yolda yürümeye çalışıyor.
Mesaj net.. 
Ne diyor Allah c.c. "Son Peygamber, Son nebi, Son Resul. Adı Hazreti Muhammed Muıstafa salli aleyhi ve sellem. Ve son kitap Kuran-ı Kerim.. 
Tüm insanların en son tutunacakları yegane iki kıymetli.
Allah katında Tek Din İslam..
Tek kabul gören kitap Kuran-ı Kerim..
Ve asırlardır kıyamet bekleyen insan, nefisini ilah edinmiş uyarılara dikkate almadan kurtarıcı bekliyor:
Kalki'yi bekleyen Hindular , Maitreya'yı bekleyen Budistler, Mesih'i bekleyen Yahudiler, Hz. İsa Aleyhisselam'ı bekleyen Hristiyanlar ve Mehdi'yi bekleyen Müslümanlar ve 12 İmamı beklemeyle  avunan Şiiler gibi.. 
Bunlar öyle günümüzde başlanmış bir beklenti değil neredeyse 3 -4 asra yayılmış bir zaman. Tabi, bunlar çok popüler olanlar. Daha nice toplumlar var ki, kurtarıcı bekliyor.
Allah cc.ve son peygamber Hz. Muhammed Aleyhisselam'ı ve tabi ki, Kur'an-ı Kerim'i kendisine kurtarıcı olarak edinmeyen herkes hüsrandadır.
Dilediğine hidayet vereceğini söyleyen, imtihan için, yani gönderdiği kitaplara, meleklere, peygamberlere, ahiret gününe, hayır ve şerrin Allah'tan olduğuna inanmamız için yaratan Allah elbette bu uğurda çalışanlara, çabalayanlara, mesajlarını anlayanlara, peygamberine itaat edenlere Hidayet  verecek tek makamdır. Tevbeleri kabul edecek olan O'dur. Hesaba çekecek olan, cennet ya da cehennemle ödüllendirecek O'dur. İnsan kurtarıcı bekleyerek oyalanana kadar elindeki değerlerin kıymetini bilse kurtuluşa erecektir. Farkında değildir.
Hz. Muhammed Aleyhisselam' ve Kur'an-ı Kerim artık sondur. Son peygamber Hz. Muhammed denildikten sonra başka peygamber beklemek abesle iştigaldir. Başka kitap beklemek abesle iştigaldir. 
Kendisi her şey muhtaç ve Allah istemezse kendisine bile faydası olmayan onun bunun peşinden koşmak, hayali tanrılar yaratmak, günahlarınızı affettirmek için biçare insanları kurtuluş kapısı edinmek, sizi helak eder. Allah'tan başka kurtarıcı beklemek sizi felakete sürükler. 
O yüzden beyniniz, aklınız hallen elle tutulur tanrı derdindeyseniz koşun onun bunun ardından helakınızı, azaba düşürülmenizi, ateşinizi kendiniz hazırlayın.
Yok, Allah c.c, emirlerini, içeren yol gösterici olarak insanlara son kez gönderilen kitap olarak Kuran-ı Kerim'i ve Hz. Muhammed Aleyhisselam'ı tek tercihiniz olarak kabul ediyor, bunlara iman etmişseniz yine cennette yerinizi kendiniz hazırlamış olursunuz..
Kendinizi elim bir azaptan kurtaracak olan yine kendinizsinizdir. Size sizden başka kimsenin faydası olmayacaktır. Hakikat tektir. Şeytan ve nefisinize uymayın. İnsanların pek azı cennete girecekse, çokluğun yaptığı doğru değildir. 

Erol Kara - 2023 - @erolkaranet

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.