@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Youtube Premium Üyelikten Nasıl Çıkılır ?YouTube  Premium üyeliğinizi iptal etme

YouTube Premium ve YouTube Music Premium aboneleri, ücretli üyeliklerini diledikleri zaman iptal edebilir, duraklatabilir veya devam ettirebilir. 

Dilerseniz yıllık plana veya aile planına da geçebilirsiniz.

Ücretli üyeliğinizi görüntülemek ve yönetmek için buraya tıklayın. 

Ardından, YouTube Premium veya YouTube Music Premium üyeliğinizi iptal etmek için bu makaledeki adımları uygulayın.

Dikkat : Satın alma işlemini iPhone veya iPad kullanarak yaptıysanız ya da ücretli bir YouTube üyeliğine Apple aracılığıyla kaydolduysanız geri ödeme isteğinde bulunmak için Apple destek birimi ile iletişime geçmeniz gerekir. Bu durumda, Apple'ın geri ödeme politikası geçerli olur.

Deneme süresi içinde üyeliğinizi iptal edebilirsiniz. İptal etmeyi tercih ederseniz deneme üyeliğiniz, deneme süresinin sonunda ücretli aboneliğe aktarılmaz. Üyeliğe erişiminiz, deneme süresinin sonuna kadar devam eder.

Ücretli üyeliğinizi iptal etme

 • Profil resminize ve sonra dokunun. Ücretli üyelikler'e dokunun.
 • İptal etmek istediğiniz üyeliğe dokunun.
 • İptal etmek için Devam'a dokunun.
 • İptal etme nedeninizi seçin ve İleri'ye dokunun
 • Evet, iptal et'e dokunun.

İptal etmekte sorun mu yaşıyorsunuz?

Aşağıdaki durumlardan birinin geçerli olup olmadığını kontrol edin:

 1. Apple tarafından faturalandırılıyor olabilirsiniz. YouTube iOS uygulamasından katıldıysanız Apple hesabınızdan ücretli üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.
 2. Google Play tarafından faturalandırılıyor olabilirsiniz. YouTube ücretli üyeliğinize Google Play aboneliği aracılığıyla erişiyorsanız üyeliğinizi Google Play hesap ayarlarınızdan iptal edebilirsiniz.
 3. Üyeliğinizi iptal etmiş olabilirsiniz. Bunu doğrulamak için youtube.com/paid_memberships adresinde "Durum" alanını kontrol edebilirsiniz.

Notlar:

YouTube'a ücretli üye olduğunuzda, üyelik iptal edilene kadar her yeni faturalandırma döngüsünün başında üyelik ücreti otomatik olarak alınır.

Üyeliğinizi iptal ettiğinizde, yeniden abone olmadığınız sürece ücret alınmaz. Fatura döneminin sonuna kadar YouTube ücretli üyeliğinizin avantajlarından yararlanmaya devam edebilirsiniz.

Google Play Store geri ödemeleri
YouTube Premium'a Pixel Pass üzerinden üye olduysanız hesabınızı yönetmeyle ilgili daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

2022'den itibaren, YouTube Premium ve Music Premium'a Android cihazlarından kaydolan yeni aboneler Google Play üzerinden faturalandırılacaktır. Mevcut aboneler bu değişiklikten etkilenmeyecektir. 

Son ödemeleri görmek ve nasıl faturalandırıldığınızı kontrol etmek için payments.google.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Google Play'deki satın alma işlemlerinizle ilgili geri ödeme isteğinde bulunmak için burada belirtilen adımları uygulayın.

Premium üyeliğinizi duraklatma (Yıllık planlar duraklatılamaz.)
 1. youtube.com/paid_memberships adresine gidin.
 2. Üyeliği yönet'i tıklayın.
 3. Devre dışı bırak'ı tıklayın.
 4. Duraklat'ı tıklayın.
 5. Kaydırma çubuğunu kullanarak üyeliğinizi kaç aylığına duraklatmak istediğinizi seçip Üyeliği duraklat'a dokunun.
Üyeliğinizi duraklattığınızda:
 • Üyeliğinizi ne kadar süreliğine duraklatmak istediğinizi (1 ile 6 ay arasında) seçebilirsiniz.
 • Mevcut faturalandırma döngünüzün bitiminden sonra üyeliğiniz duraklatılır.
 • Üyeliğiniz duraklatılmış durumdayken sizin ve planınızdaki herhangi bir aile üyesinin herhangi bir YouTube Premium veya YouTube Music Premium avantajına erişimi olmaz.
 • Üyeliğinizi, duraklatılmış durumdayken istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. (İptal işlemleri için yukarıdaki makaleyi okuyunuz)
 • YouTube Premium aboneliğiniz varsa indirdiğiniz videolar veya müzikler korunur. Üyeliğinizi devam ettirmediğiniz sürece bunlara erişemezsiniz.
 • YouTube Music Premium aboneliğiniz varsa indirdiğiniz müzikler korunur. Üyeliğinizi devam ettirmediğiniz sürece bunlara erişemezsiniz.
 • Duraklatma süresi sona erdikten sonra, hizmet alacağınız yeni ay için normal aylık fiyat üzerinden otomatik olarak ücretlendirilirsiniz. Duraklatma süresi boyunca plan fiyatınız değişirse yeni fiyattan ödeme yapmanız gerekir.
 • Planlanan tarihten önce duraklatmayı sonlandırıp üyeliğinizi devam ettirmek için dilediğiniz zaman YouTube'u ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak : Youtube / 2023 / @erolkaranet
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.