@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

CHP İçinde Vesayet Kokusu
CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nın ikinci tur oylamasında Manisa Milletvekili Özgür Özel genel başkan seçildi. CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda Özgür Özel'in 812 oy alarak CHP'nin yeni genel başkanı olduğu açıklandı. Kemal Kılıçdaroğlu ise 536 oy aldı.
Manisa Milletvekili ve CHP Grup Başkanı Özgür Özel, bugün yapılan 38. Olağan Kurultay'da partinin 8. genel başkanı seçilmiş oldu.
13.yılda koltuğa veda eden Kılıçdaroğlu, CHP tarihine "İlk kez kurultayda genel başkanlığı kaybeden isim" olarak geçti..
Ne var ki, CHP'liler yeni genel başkanlarının da Kılıçdaroğlu'ndan daha iyi olmayacağı kanaatinde olmuş ki, sevinemediler. 
Aylar öncesi aday gösterilmeyen çalışılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun pazarlamacı taktiğinden ve vurdumduymazlığından, sorumsuzluğundan buz gibi soğuyan CHP'liler her ne kadar ABB Başkanı Mansur Yavaş'ı düşünse de, Yavaş'ın başkanlığa sıcak bakmaması ve geri planda kalması partinin sürekli çok konuşanı Özgür Özel'de karar kılınsa da verilen oylar bir gerçeği de ortaya çıkardı.
Özgür Özel CHP'nin başkanı seçilse de eskisi gibi rahat hareket ve söylemlerde bulunamayacak. Zira, her konuşmasında faul veren Özel topu atacağı yeri de bulamayacak. Öte yandan muhalifler de Özel'den  hiç bir zaman memnun  kalmamışlardı. Kökten CHP'li olanlar ve asker kökenli CHP'liler Özer'e destek vermeyeceklerdir. 
Parti dışı siyasiler Özgür Özel'in bir vesayetçiden öte bir konumu olamayacağı, önümüzdeki seçimlerde oy oranını biraz olsa kıpırdatsa da bunun yıkılmış, çökmüş, miadını doldurmuş bir CHP'ye fayda sağlamayacağı kanısındalar.

Özgür Özel kimdir?
Özel, 1974'de Manisa'da doğdu.
Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde lisans eğitimini tamamlayan Özel, 1999'da serbest eczacılığa başladı.
Manisa Eczacı Odasında 2001-2007 yılları arasında bir dönem genel sekreterlik ve iki dönem oda başkanlığı görevlerinde bulunan Özel, 2007- 2011 yılları arasında Türk Eczacıları Birliğinde bir dönem saymanlık, iki dönem genel sekreterlik görevlerini yürüttü.
Özel, 24, 25, 26, 27 ve 28. dönemlerde Manisa Milletvekili seçildi.
25, 26 ve 27. dönemlerde CHP Grup Başkan Vekili olarak görev yapan Özel, 28. dönemde CHP Grup Başkanlığı'nı üstlendi.
Almanca ve İngilizce bilen Özel, evli ve 1 çocuk babası.

@erolkaranet / 2023
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.