@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Emmy Ödüllü Yargı, Bir Amerikan Yapımı mı ?
Bir savcı ve avukatın ana kahramanı olduğu Yargı dizisi 2021 yılından beri Türk Televizyonlarında yer alan aşk ve polisiye ve isminden belli haliyle hukuk temalı bir dizi film. Ay yapım firmasına ait olan dizi film geçtiğimiz günlerde Emmy ödülü aldı. Emmy ödülü kimlere verilir. Yargı, Bir Amerikan Yapımı mı ? sorusunu aklımıza getiren de işte bu... Emmy ödülü aslında kimlere verilir..
Yargı, Ay Yapım imzalı, yönetmenliğini Ali Bilgin ve Beste Sultan Kasapoğulları'nın üstlendiği, senaryosunu Sema Ergenekon'un kaleme aldığı, ilk bölümü 19 Eylül 2021 tarihinde yayımlanan dram, aksiyon, psikolojik gerilim, polisiye ve suç türündeki Türk televizyon dizisidir. Başrollerini Kaan Urgancıoğlu ile Pınar Deniz paylaşmaktadır.
Dürüstlük, onur, saygı gibi bütün ilkeleri benimseyen Savcı Ilgaz, gözü kara ve kurallar söz konusu olduğunda mesleğini kendi kurallarına göre yapan, sınır tanımayan avukat Ceylin'in hikayesidir. Başta ve sonrasında sürekli aralarında çatışmalar yaşayan bu ikili evli olsalar da, kavgaları da, boşanmaya kadar giden ayrılıkları da, çileleri de ve zaman zaman pornoyu hatırlatacak sevişme sahneleriyle seyircinin yoğun olarak izlediği bir dizi film.
Pekala, bir Türk dizisi denilen Yargı nasıl olur da, sadece Amerikan televizyon yayınlarına verilen bir ödül alabiliyor ? Emmy Ödülleri, Amerikan televizyon yapımlarına verilen ödül olup, Yargı dizisinin ve daha önce de 2 ayrı Türk dizi filmi ödülle dönmüştü. Pekala, nasıl oluyor da Amerikan dizilerine verilen ödül herşeyi ile Türk dizisi olan Yargı'ya da verildi.
Ay Yapım'ın ürettiği Yargı dizisi, Uluslararası Emmy Ödülleri'nde "En İyi Telenovela" kategorisinde bir ödül kazandı. Yani, Emmy ödülü değil, Amerikan televizyon sektöründe yer alan bir dizi olduğu için "Telenovela" ödülünü aldı. "Telenovela" nedir ? sorusunun cevabını da meraklısına açıklayalaım

"Telenovela" Nedir ?
Uluslararası Emmy Ödülü, Uluslararası Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi (IATAS) tarafından Amerika Birleşik Devletleri dışında üretilen ve yayınlanan televizyon programlarına verilen bir ödüldür. Ödüller, her yıl Kasım ayında New York'ta düzenlenen Uluslararası Emmy Ödülleri Galasında verilir. İlk Uluslararası Emmy töreni 1973'te yapıldı ve başlangıçta yalnızca ABD'ye verilen Emmy Ödüllerinin kapsamını genişletti. Telenovela bu ödül kategorilerinden sadece biridir. , genellikle Latin Amerika'da popüler olan pembe dizilerdir. Uluslararası Emmy Ödülleri'nde "En İyi Telenovela" kategorisi, Uluslararası Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi (IATAS) tarafından verilmektedir. Bu ödül, Amerika Birleşik Devletleri dışında üretilen ve yayınlanan telenovelalardaki üstün başarıyı ödüllendirir.
Yargı, HBO Max’in açıkladığı listelerde Brezilya’da 1. sırada yer alırken Latin Amerika, Arjantin ve Şili’de en çok izlenen 2. dizi, Colombia ve Meksika’da ise 5. sırada yerini almaktadır.

@erolkaranet
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.