@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Emekli Promosyonu Dağıtan Bankalara Dikkat
Milyonlarca emekli maaş hesabı sahibi olanlara, promosyon veren bankaları seçerken dikkatli ve bilinçli bir seçim yapmalarını öneriyoruz. 
Emeklilere taahhüt vermeleri karşılığında yeni promosyon döneminde üç yıllık sözleşme imzalayanlara muhtelif miktar ve artı ek imkanlar sunarak kendi bankalarında hesap açmalarının reklamını yapan  bazı bankaların adeta bir tuzak hazırladığını biliyor muydunuz.
Bol rakamlı cazip teklifli imkan sunduklarını söyleyerek, şubelerinde üç yıllık sözleşme imzalayanlara öneriler getiren bankaların gizli tuzaklarına dikkat edin. Her yüksek miktarda promosyon veren bankaya hiç düşünmeden koşa koşa gitmeyin. Hatta düşük veren bankalara da giderseniz onu bile dikkatli seçin.
Aşağıda belirttiğimiz şekilde, yaşanan tecrübelerden, edinilen deneyimlerden, yenilen kazıklardan ve bunun yanı sıra tarafımıza aktarılan şikayetlerden tespit ettiğimize göre  bazı bankalara promosyon için giden bir çok emeklinin üç yıllık süre içerisinde mağdur olduklarını, aldıkları promosyon ücretinden daha fazla parayı bankaya kaptırdıklarını görüyoruz.
Bazı bankaların taahhüt süresini biten emekli müşterilerin haber vermeden otomatik olarak hesaplarına promosyon bedelinin kendi inisiyatiflerine göre ödeme yaparak sözleşme yenilenmiş gibi işlem yapmaya başladığı bir gerçek.. Hatta bu promosyonu verirken bile emekliye en iyi rakamı değil nasıl olsa anlamıyor düşüncesiyle en düşük ücreti ödemeye devam edebiliyorlar. 
Tabii, işin takipçisi olanlar da kendilerine daha fazla imkan tanıyan bankalara yönlenmeyi tercih ederken bir takım sıkıntılara katlanabileceğini düşünmeden paranın yüksek oluşuna aldanarak düşüncesizce taahhüt verebilmektedir.
Her yıl yenilenen bu kurgunun kurbanı olan emeklilere erolkara.net olarak şu konulara dikkat etmelerini öneriyoruz.
 • Öncelikle maaşınızı alan bankanın vereceği promosyonun en iyi olanını almaya çalışınız. 
 • Her banka ile ayrı ayrı görüşünüz.
 • Verilen promosyon alacağınız maaşa oranla az ya da çok olabilir. Reklamlardaki miktarlar en yüksek miktarlardır. Bankaya gidince şok olmayınız. Az maaşa az çok maaşa çok promosyon veriliyor
 • Taahhüt verdikten sonra geri adım atmayacağınızı bilmelisiniz. Üç yıl o bankaya bağlısınız. Ayrılmak istediğinizde aldığını promosyonu geri ödemek zorunda kalabilirsiniz.
 • Bankanın müşterisi olduktan sonra size nasıl hizmet edeceğini düşününüz.
 • Bankanın havale, eft gibi ücretlerinin size bedava olup olmadığını araştırınız. 
 • Banka kartı aidat ücretlerinin olup olmadığını sorunuz. Ücretli ise uzak durunuz
 • Banka size kredi kartı verecekse  kredi kartının yıllık ücretini öğreniniz. Bu ücret aldığınız promosyonu geçebilir.
 • Aidatsız kredi kartları size asla taksit faydası sağlamayacaktır. Taksitle ürün almak isteyeceğiniz kredi kartı yıllık ücretlidir. Bu ücret her yıl artmaktadır. Kerdi kartına ücret istiyorlarsa kabul etmeyiniz. 
 • Taahhüt süresince bankadan yapacağınız işlemlere yüksek ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. İşlemlerden ücret alacak olan bankalarla çalışmayınız
 • Bazı bankalar ücretsiz işlemleri ilk yıl yapıp ikici ve sonrasında ücretlendirebilir. Bunu öğrenin.
 • Kesinlikle Ek Hesap açtırmayınız.
 • Ek hesaplar zamanlar faize dönüşüp size yüksek faizlerden geri ödeme yapmanıza mecbur bırakabilirler.
 • Faize asla girmeyiniz. Emekli maaşına haciz konmaz diyerek kredi çekip durmayın. Baştan alınacak taahhüt ile emekli maaşınızı borç bitene kadar göremezsiniz.
 • Paranızı mümkün olduğunca farklı ATM'lerden ücretsiz çekip çekemeyeceğinizi öğrenin. Bankaların böyle imkanı yoksa bankaya ait ATM dışında bir başka banka ATM'sinden para çekerseniz ücret ödeyeceğinizi unutmayınız
 • Banka şube ya da ATM'sinin size ne kadar uzaklığını hesaplayın.
Özetle diyelim ki, bankalar asla yaş tahtaya basmaz. İleride ağlayacağınıza şimdiden tedbirinizi alınız

Erol Kara - 2023 - @erolkaranet
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.