@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Diyanet, Masal Yarışması Başlattı
Diyanet İşleri Başkanlığı, "Büyüklerimizden Masallar Yarışması"nın başvurularını almaya başladı.
"İyilik ile Gönüllere Dokun" temalı masal yarışmasına 40 yaş üstü, 2018 yılından itibaren Kur'an kursları ve camilerde herhangi bir programda kaydı bulunan vatandaşların yarışmaya iştirak edebileceği belirtilen açıklamada şunlar belirtildi. katılabilecektir.
"Başkanlığımızca, Kur'an kurslarımızda ve camilerimizde eğitim almakta olan kursiyerlerimizi üretmeye ve değerlerimiz üzerinde düşünmeye teşvik etmek, yıllardır ağızdan ağıza, kuşaktan kuşağa aktarılan fakat günümüzde unutulmaya yüz tutmuş masal kültürünü canlandırmak ve bu yolla değerler aktarımını sağlamak amacıyla büyüklerimizden masallar yarışması planlanmıştır. Yarışmanın amacı yıllardır dilden dile, kuşaktan kuşağa aktarılan fakat günümüzde unutulmaya başlayan masal kültürünü canlandırarak bu yolla değerler aktarımını sağlamak, aynı zamanda yetişkin kursiyerlerimizi üretmeye ve yaratıcı düşünmeye teşvik etmektir. Bu sayede farklı yaş gruplarına hizmet veren kurslarımızda yetişkinler ile çocukların etkileşimini güçlendirmek ve üretilen masalları 4-6 yaş grubu çocuklarımızın dinlemelerini sağlayarak onların hayal yoluyla zihinsel gelişimine katkıda bulunmak hedeflenmektedir." denildi.

KATILIM ŞARTLARI
1. Yarışmaya katılım ücretsizdir ve yarışma gönüllülük esasına bağlıdır.
2. Yarışmaya jüri üyelerinin 1. derece yakınları katılamaz.
3. 2018-2019 eğitim-öğretim yılı ve sonrasında, Kur’an kursları ve camilerde herhangi bir programda kaydı bulunan vatandaşlar katılabilecektir.
4. Yarışmaya 40 yaş (01.01.1983) ve üstü olan vatandaşlarımız katılabilecektir.
5. Katılımcılar yarışmaya sadece bir masal ile katılabilecektir.
6. Masallar, bilgisayar ortamında veya okunaklı bir şekilde el yazısıyla yazılabilecektir.
7. Masal en az 500, en fazla 2000 kelimeden oluşmalıdır.
8. Yazılacak eserler geleneksel masal tekniğine uygun olmalıdır. Tekerleme ile başlamalı, duyulan geçmiş zaman kipi kullanılmalı (-mış) ve mutlu sonla bitmelidir.
9. Masallarda kullanılacak kahraman ve yer isimleri kültürümüze uygun olmalıdır. Masal 
kahramanları insanlar, hayvanlar ve çeşitli varlıklardan seçilebilir.
10. Katılımcılar, Ek-1’de yer alan Katılım Formu ve Taahhütname’yi, Ek-2’de yer alan Telif  Formunu ve yazdığı masalı aynı zarf içerisine koyarak kayıtlı oldukları Kur’an kurslarına veya bağlı olduğu il müftülüklerine ileteceklerdir.
11. Katılım Formu ve Taahhütname ile Telif Formu doldurulmamış başvurular kabul edilmeyecektir.
12. Yazılacak masalların her yönüyle özgün olması gerekmektedir. Masallar daha önce hiçbir mecrada yayınlanmamış olmalıdır. Masalın tamamı ya da bir bölümü basın-yayın organı veya herhangi bir mecradan kopyalanmış ya da alıntı yapılmış ise masal değerlendirilmeye alınmayacak ve derece aldı ise iptal edilecektir.
13. Eser içeriklerinde geçecek olan özel ve tüzel kişilere ait isimlerin kullanımıyla ilgili yasal hak ve sorumluluklar katılımcıya aittir.

Son başvuru tarihi 29 Aralık 2023 olan yarışmada birinciye 8.000 ₺, ikinciye 6.000 ₺, üçüncüye 4.000 ₺ para ödülü takdim edileceği belirtildi.

Yarışmaya müracaat etmek isteyenler yarışma şartnamesine buraya tıklayarak ulaşabilir.

@erolkaranet / 2023
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.