@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Diyanet, İstanbula Devasa Akademi Yaptırıyor
İstanbul’un son yıllarda gelişen ender ilçelerinden biri olan Pendik, uluslararası çapta büyük bir eğitim merkezine ev sahipliği yapacak.
İstanbul Haseki Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Pendik Aydos mevkii Şeyhli Mahallesinde bulunan ve hafriyat alımı devam eden “Haseki Uluslararası Diyanet Akademisi Projesi" için “Ülkemiz ve İslam Dünyası için hayırlara vesile olacak bir projenin başlandığını” ifade edildi.
Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, İstanbul Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Muhammet Emin Kılıç ve STK temsilcilerinin bulunduğu bir programla STK temsilcilerine tanıtımı yapılan proje ile Diyanet İşleri Başkanlığı devas bir eğitim merkezine de sahip olmuş olacak.


Proje çalışmaları hakkında projeye mümkün olan her desteği vereceğini dile getiren Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, projenin bir an önce bitirilmesi ve Uluslararası Akademinin faaliyete geçmesinin bir zaruret olduğunu belirtti.
İslam Dünyası için önemli bir projeyi başlattıklarını belirten İstanbul Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Muhammet Emin Kılıç'da proje hakkında "Malumları olduğu üzere Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi, ülkemiz ve Başkanlığımız adına uluslararası bir prestije ve saygınlığa sahip olup bir anlamda Başkanlığımızın vitrin kurumlarındandır. Nitekim İhtisas Merkezimiz sık sık uluslararası heyetler tarafından ziyaret edilmekte ve bu kapsamda 'Yüksek Din Eğitimi Tecrübesi' modeli olarak görülmektedir. Diyanet Akademisi Başkanlığı'nın söz konusu vizyon ve hedefleri dikkate alındığında merkezimizin mevcut fiziki imkânlarının bu vizyon ve hedefleri karşılayamayacak durumdadır. Bu itibarla, yeni bina ve yer temini için Başkanlığımızın öncülüğünde mahallinde gerekli çalışmalar başlatılmış; Pendik İlçemize bağlı Şeyhli Mahallesi'nde bulunan ve hazineye ait olup Diyanet İşleri Başkanlığımıza tahsisli 66 dönüm alana yeni bir tesis gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştır. Bu amaçla yapım işini "Pendik Haseki Sağlık Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı" na Başkanlığımızca yetki verilmiştir. Bu kapsamda, Pendik Belediyemizin destekleriyle mezkûr yere inşa edilmesi düşünülen tesislere ilişkin projelerin yaptırıldığını, ruhsat işlemlerinin tamamlandığını hafriyat çalışmalarının başlatılarak sürecin devam ettiğini ve desteklerinden dolayı Belediye Başkanımıza huzurlarınızda teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Ayrıca siz değerli STK temsilcilerinin de bu projeye destek vermelerini istiyorum."

Kaynak ve Foto : İstanbul Diyanet Akademisi - @erolkaranet / 2023


#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.