@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Sümbülefendi Camiindeki Çirkin Uygulama Son BulmuşBirkaç yıl önce uğradığımız Sümbül efendi Camindeki çirkin tuvalet uygulamasını dile getirmiştik. Geçtiğimiz hafta uğradığımız caminin tuvaletindeki turnikeli tuvalet sisteminin son bulduğunu görünce nihayet demiştik.
Tarihi ve dini açıdan türbelerinden dolayı sürekli bir ziyaretçisi olan ve aynı zamanda Kocamustafapaşa semtini en kadim camilerinden olan Sümbül Efendi'de namaz saatlerinde de uygulanan turnikeli sistemin çirkin kaçtığını yazımızda belirtmiştik.

 
Daha önce yazdığımız yazımızın arkasından yaptığımız araştırma cami tuvaletinin Fatih belediyesince Ekim 2020 yılında 1 Milyon 150 Bin TL bedelle yenilendiğini öğrenmiştik. Ne var ki, cami yönetimi, hem camiye gelenlerin kalabalığından hem de merkezi cami oluşu ve bir çok semt sakinin cami avlusunu yol geçen hanına döndürmesi dolayısıyla tuvalet kullanımının temizliği için eleman görevlendirdiği için ücretli uygulamaya devam etmişti.
Ancak uygulama öyle bir sürece girmişti ki, görevli olmadığı zamanda girenlerin ücret vermesini sağlamak için turnike sistemini yaptırmıştılar. Ne var ki, parası olmayan ya da para vermek istemeyen veyahut o an bozuk parası olmayanların turnikeyi zorlamaları nedeniyle arızalanan turnike de işe yaramamıştı. Ne var ki, bu ücret alınması, turnike konulması bir çok kişiyi de rahatsız etmiş ve biz de Aralık 2021 yılında dile getirmiştik..(Yazımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz )


Geçtiğimiz hafta cuma namazı için uğradığımız camide turnikenin ambalajlanarak bir kenara kaldırıldığını, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından temizlik görevlisi tahsis edildiğini ve tuvaletin ücretsiz olarak vatandaşa hizmet ettiğini görünce sevindik. Camiye yakışan tuvalet düzeni budur. Darısı diğer camilerin başına diyor ve tüm camilerdeki ücretli tuvalet uygulamasının son bulmasını bir kez daha dile getirmiş oluyoruz.

@erolkaranet - 2023

Cami Tuvaletlerindeki Çirkin Uygulama Sona Erdirilsin
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.