@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


erolkaranet

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Lise Mezunu Personel Alacak

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü personel alımı ilanı yayımlandı.
Resmi Gazete'nin 4 Eylül 2023 tarihli sayısında yayımlanan ilanına göre Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere en az lise mezunu adaylar içerisinden Kamu Personeli Alımı yapılacak.

Alınacak personel durum ve sayıları şöyle;
 • Lise ve dengi okul mezunu. 35 Gemici, 25 Yağcı
 • Ön Lisans Mezunu: 2 Büro Personeli (Memur) -
  Meslek yüksekokulu Deniz Ulaştırma İşletme Bölümü, Deniz ve Liman İşletmeciliği, Denizcilik, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi, Güverte, Gemi İnşaatı, Gemi Makineleri İşletmeciliği, Marina ve Yat İşletmeciliği, Yat Kaptanlığı, Gemi Makineleri İşletme bölümlerinden birinden ön lisans düzeyinde mezun olmak.
 • Lisans Mezunu: 6 İkinci Kaptan, 6 İkinci Mühendis, 2 Mühendis,
  İkinci Kaptan Alımı Şartı: Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren denizcilikle ilgili fakültelerinin güverte, deniz ulaştırma işletme mühendisliği bölümlerinden birinden lisans düzeyinde mezun olmak.
  İkinci Mühendis Alımı Şartı: Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren denizcilikle ilgili fakültelerinin makine, gemi makineleri işletme mühendisliği ile fakültelerin gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği, gemi inşaat mühendisliği, makine mühendisliği bölümlerinden birinden lisans düzeyinde mezun olmak.
  Mühendis Alımı Şartı: Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren denizcilikle ilgili fakültelerinin güverte, deniz ulaştırma işletme mühendisliği, makine, gemi makineleri işletme mühendisliği, fakültelerin gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği, gemi ve deniz teknolojisi mühendisliği, gemi inşaat mühendisliği, makine mühendisliği bölümlerinden birinden mezun olmak.
Olmak üzere toplamda 76 kişilik boş kadro ile personel alımı gerçekleştirilecek.

İlanlara Başvurular Türkiye İş Kurumu Üzerinden Yapılacaktır

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar ve detaylı bilgileri aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz

Kaynak : Resmi Gazete - 2023 - @erolkaranet
Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.