@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Eyüp Belediyesinin Hemen Dibinde 40 TL'ye Kangal Sucuk
"Hizmetleriyle sürekli gündemde olan İstanbul EyüpSultan Belediyesi, hemen dibindeki kalitesiz ve hileli sucuk satışlarından habersiz mi ?"
Vatandaş bize öyle söyledi.
Biz de gittik gördük.. Tanesi 40 TL ye sucuk satıldığını gözlerimizle görünce şaşırdık. Oysa piyasada 400 TL'ye ulaşan fiyatlarla alıcı bekleyen sucuklar burada 40 TL'ye satılıyor. Yani, piyasanın 10'da bir fiyatına..
Satan esnafa neden bu kadar ucuza sattığını sorduğumuzda "Ne yani, adam bilmem kaç ton kuru fasulyeyi deposunda saklamış. Neden pahalı satsın diye. Sonra, fasulyeler kurtlanınca tonlarca fasulyeyi çöpe dökmüş. İnternette görmedin mi? Biz vatandaşa hizmet ediyoruz. Sucuğu tanesi 60 liraya, 5 tanesini 200 liraya satarsak hata mı ediyoruz. Vatandaş sucuk yesin. Al sen de ye. Bak, burada sıcak sıcak ikram ediyoruz. Al, al çekinme."
Etiketleri olmayan sucukları bir yanda mini şekilde keserek pişirmiş olarak ikram eden satıcıya neden üretilmiş. Etin kilosu 425 TL iken bu kadar bedava olmaz yani. deyince kardeşim biz dana satıyoruz. demiyoruz ya, sucuk satıyoruz. İçine biraz tavuk kıyması katmışız. Biz de kazanalım, vatandaş sucuk yesin, dimi ya" diyerek gayet rahat şekilde pazarlama yapmaya, müşteriyi ikna etmeye çalışıyor.
İstanbul'un kadim semtlerinden olan ve Eba Eyyup Sultan hazretleriyle ünlü olan ilçede ve insan sirkülasyonun en yoğun olduğu merkezde yer alan bazı satıcılarda vatandaşa tanesi 40 TL'den satılan sucuklar için vatandaşlar "zabıta bunları görmüyor mu", diye sitem ediyor. Eyüpsultan eski karakol sokak olmak üzere bir kaç yerdeki esnafın tanesi 60 TL 5 tanesi 200 TL olarak satılan, üzerlerinde firma ismi, içeriği, niteliği hatta nerede üretildiği belli olmayan sucukların serbestçe satılmasına vatandaşlar bir anlam veremiyor.

@erolkaranet 

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.