@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


Diyanet Öğretmen Alımı Yapacak

Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez Teşkilatında münhal bulunan ve aşağıdaki tabloda bilgileri yer alan kadrolara Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puan sırası esas alınarak tabloda belirtilen boş kadro sayısının 3 (üç) katı çağrılacak adaylar için yapılacak sözlü sınav başarı sırasına göre açıktan öğretmen ve çocuk gelişimcisi alımı yapacaktır. 

MÜNHAL KADROLARIN Bulunduğu Yer  Başkanlık Merkezi 

5 Adet Öğretmen
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği - Anaokulu Öğretmenliği - Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği - Okul Öncesi Öğretmenliği - Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Öğretmenliği - Çocuk Gelişimi ve Öğretmenliği - Okul Öncesi ve Çocuk Gelişimi Öğretmenliği - Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Öğretmenliği Lisans mezunları

2 Adet Çocuk Gelişimcisi
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi - Çocuk Gelişimi - Çocuk Sağlığı ve Gelişimi lisans mezunları

BAŞVURU ŞARTLARI 
1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, 
2. Üniversitelerin lisans düzeyinde eğitim veren ve tabloda belirtilen bölümlerinin birinden mezun olmak, 
3. Öğretmen için 2023 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı’nın KPSSP121 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak, 
4. Çocuk gelişimcisi için 2022 yılında B grubu kadrolar için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı’nın KPSSP3 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak ve pedagojik formasyon belgesine sahip olmak. (*) (*) Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Milli Eğitim Bakanlığı ile Yükseköğretim Kurulu işbirliği ile açılan Pedagojik Formasyon ve 33 kredilik Yükseköğretim Sınıf Öğretmenliği Sertifika Programlarından herhangi birini başarıyla tamamlamış olmak. - Adaylar sadece bir kontenjan grubundan başvuru yapabileceklerdir. 

II. BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI 
1. Müracaatlar, başvuru şartlarını taşıyan adayların bizzat kendileri tarafından 04.09.2023-15.09.2023 (saat 16:30) tarihleri arasında “sinav.diyanet.gov.tr” adresi üzerinden yapılacaktır.
2. Adayların öğrenim durumları elektronik ortamda tespit edilecektir. Öğrenim bilgileri elektronik ortamda bulunmayan adaylar, başvuru işlemlerinden önce mezuniyet bilgilerini ilgili kurumlar (üniversiteler) aracılığıyla elektronik ortama kaydettireceklerdir.
3. Çocuk gelişimcisi unvanında başvuruda bulunacak adaylar, “Başvuru Şartları” bölümünde istenilen belgeyi/sertifikayı başvuru ekranındaki ilgili bölüme PDF formatında yükleyeceklerdir.
4. Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayların kendileri sorumlu olacaktır.
5. Adaylar, başvuru ekranındaki ilgili alana 1000 karakteri aşmayacak şekilde öz geçmişlerini yazacaklardır.
6. Müracaatların sona ermesinden sonra adayın başvuru bilgilerinde hangi nedenle olursa olsun kesinlikle değişiklik yapılmayacaktır.
7. Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

Daha fazla detay için aşağıdaki linki tıklayınız

Kaynak : Diyanet İşleri Başkanlığı - 2023 - @erolkaranet
Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.