@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


Burun Tıkanıklığına Bir Dakikada Son VerinHavaların bir ısınıp bir soğuduğu günlerde en fazla şikayet nezle olmaktadır. Nezle ya da grip vakalarının arttığı günlerde tıkanan burunlar insan için adeta sorun olmaktadır. Çözümü olmayan bir sorun olmayacağı için tıkanan burunların açılmasını sağlayan çözümler de haliyle mevcuttur. Bilhassa çalışan insanların mahcup olmasına sebep olan nezle ve ardından gelen urun tıkanıklığı ve burnun sürekli akması psikolojiyi dahi bozabilmektedir. . Burun tıkanıklığının giderilmesi için sayısız yöntem tavsiye edenler yok değil. İlaçlardan bitkisel ürünlere kadar türlü türlü çözüm önerileri olsa da biz size çok basit bir yöntem tavsiye edeceğiz ve bir dakika içerisinde burun tıkanıklığını geçiren yöntemi açıklayacağız.

Sözü uzatmıyor ve çözüme geçiyoruz. Bu yöntemle burun tıkanıklığınızın anında geçip gittiğini göreceksiniz

Yapacağınız ilk hareket, dilinizin ucunu, ağzınızın iç kısmının en yüksek noktasına kadar değdirmeye çalışın. Orta ve işaret parmağınızı birleştirip kaşınızın tam ortasına gelecek şekilde ileri ve geriye hareketler yapın. İlk iki adımı sırayla 20 saniye boyunca uygulayın. Son olarak da nefesinizi tutun. Nefesinizi tutmak için burun deliklerini tıkayın ve kafasını çok fazla olmayacak şekilde geriye doğru yaslayın. Rahatsız olacak duruma geldiğinizde parmaklarınızı çekin ve burun tıkanıklığına elveda deyin

Bu kadar.. 

Son olarak, burun kemerinizin üstü ile gözlerinizin arasına uygulayacağınız bir dakikalık hafifçe baskı özellikle sinüslerin iltihaplanmasını ve kurumasını engellemek için de faydalı olduğunu da ifade edebiliriz. 

@erolkaranet 

ÖNEMLİ NOT :
Bu makale bilgilendirme amaçlı yazılmış araştırma yazısıdır. Metin, resim, ses veya diğer formatlar da dahil olmak üzere erolkara.net web sitesinde bulunan tüm içerikler yalnızca bilgi amaçlı oluşturulmuştur. İçeriğin profesyonel tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavinin yerini alması amaçlanmamıştır. Tıbbi bir durumla ilgili aklınıza gelebilecek her türlü sorunuz için daima doktorunuzun veya diğer nitelikli sağlık uzmanlarının tavsiyelerine başvurun. Kamunun yararına olabileceği düşünülen bilgiler, güvenilir kaynaklardan temin edilmiş ancak doğruluğu %100 taahhüt edilmemiştir. Yanlış yorumlama ve yanlış davranma sonucu oluşabilecek problemler okurların sorumluluğundadır.
Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.