@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Allah Uyarmıştı.. Avrupa Çirkin Yüzünü Gösterdi.

"Sen, onların dinine uymadıkça, Hristiyanlarla Yahudiler senden asla razı olmazlar. De ki: Doğru yol, ancak Allah’ın yoludur. Sana gelen ilimden sonra eğer onların arzularına uyarsan, and olsun ki, Allah’tan sana ne bir dost, ne de bir yardımcı vardır. [Bekara 120]
Allah-u Teala'nın 1500 yıl önce peygamber efendimiz Hz. Muhammed aleyhisselam vasıtasıyla bize bildirdiği bu ayetteki uyarı sürekli karşımıza çıksa da, devletin bir türlü uyanamadığı aşikardır. Devletin bireyleri de batının en pislik haline bile hayran olurken, felaketler, uğursuzluklar, bereketsizlik, hayırsızlık gibi ne kadar kafirlere layık hal ve hareketler varsa ülkemiz üzerinden eksik olmuyor.
Yıllar yılı Avrupa Birliği hayali yaşayan ülkemizi hiç bir zaman aralarına almayan kafirler topluluğu son olarak yine oyunu oynadı.
Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulu'nda kabul edilen "2022 Türkiye Raporu"na ilk tepki Dışışleri'nden ardından Adalet Bakanlığı'ndan geldi. Son yıllarda Avrupa ülkelerinde görülmeyen özgürlük denilen ahlaksızlıklara, kanunsuzluklara bile göz yumulan ülkemiz aleyhine açıklanan raporda bir de tehdit yer aldı.
Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulu'nda kabul edilen "2022 Türkiye Raporu" ile Avrupa Parlamentosu, Türk Hükümeti tarafından köklü bir rota değişikliği yapılmadığı takdirde Türkiye'nin Avrupa Birliği’ne (AB) katılım sürecinin devam edemeyeceğini bildirdi.
Türkiye'nin AB'ye katılım sürecinin "mevcut koşullar içinde" yeniden başlatılamayacağı belirtilen raporda, ilişkilerin geleceği için karşılıklı çıkarları kapsayan "paralel ve gerçekçi" bir çerçeve bulmaya yönelik sürecin başlatılması tavsiye edildi. Raporda ayrıca, Türkiye'den, İsveç'in NATO üyeliğini en kısa sürede onaylaması istendi.
Türkiye’deki demokratik gerilemeye dikkati çeken parlamento, kadın hakları, cinsiyete dayalı şiddet, kadın cinayetlerinin artması, LGBTİ+ topluluğuna yönelik yaygın nefret söylemi ve ayrımcılık nedeniyle kaygılı olduğunu vurguladı.
Avrupa'nın istediği doğrultuda kanunlar, yönetmelikler, genelgeler çıkartarak ülke insanını İslam'a aykırı fiillere muhatap eden hükümet, dün açıklanan Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulu'nda kabul edilen "2022 Türkiye Raporu"na isyan etti.
Türkiye Dışişleri Bakanlığı, “Türkiye karşıtı çevrelerin dezenformasyonuna dayalı haksız itham ve önyargılarla dolu, AP’nin gerek ülkemizle ilişkiler gerek AB’nin geleceğine ilişkin her zamanki sığ ve vizyonsuz yaklaşımının bir yansımasıdır." olarak nitelendirdiği rapora yazılı bir açıklamayla tepki gösterdi.
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'da yaptığı açıklamada, "Söz konusu rapor, Türkiye'deki güncel reform çalışmalarını ve insan hakları ile hukukun üstünlüğü alanlarındaki gelişmeleri görmezden gelen, objektif olmaktan uzak, verilere dayanmayan haksız, temelsiz ve hezeyanlarla dolu bir rapordur. Bu raporun Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki olumlu gündeme herhangi bir katkı sağlamadığı açıktır." dedi

@erolkaranet - 2023
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.