@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Sokaklarda Aşırı Dekolteli Gezince Hapisle Uyarıldı
Ülkemizin bir çok şehrinde şort ve bustiyer giyerek vücutlarının sadece %20'lik kısmını kapalı tutarak gezenlere söz söylenemezken, Amerikan magazin dünyasının ünlü ismi aşırı dekolteli halde, İtalya sokaklarında gezince polis tarafından uyarıldı ve 4 yıla kadar hapis cezası alabilecekleri belirtildi. 
Sosyal medyada fotoğrafları gören İtalyanlar da ülkeden atılması veya tutuklanması için paylaşımlar yapmaya başladı.
ABD’li ünlü rapçi Kanye West'in eşi Bianca Censori'nin, İtalyanlara göre "ahlaksızca giyinerek" sokaklarda gezmesi üzerine vatandaşların tepkisine neden oldu.
Çiftin "hayasızca gezindiği" belirterek polise şikayet edilmesinin ardından, İtalya polisi ünlü çiftin ceza alabileceği konusunda uyardı.
The News’in haberine göre; İtalyanlar, West'in eşinin ahlaksızca giyindiğini ve halka açık yerde bunun kabul görmeyeceğini belirten yorumlar yaptı. İtalyanlar, Bianca'nın vücudunu göstermesinden duydukları memnuniyetsizliği sosyal medyada dile getirdi ve yorumlara şunları yazdılar: " Buna ahlaksızlık denir...", 
"İtalya'nın ikisini de ülkeden atmasını umuyorum. Bu çiftin ülkeyi kirletmesine ihtiyaçları yok." "Muhafazakar Katolik kültürüne tamamen saygısızlık; İtalyanların onları kovması gerekir" 
İtalya kanunlarına göre, West’in eşi, halk içinde ve reşit olmayan kişilerin arasında böyle giyindiği için dört aydan dört yıla kadar hapis ya da 5 bin ile 10 bin euro arasında para cezasına çarptırılabilir.
Censori'nin giyimi sosyal medyada da İtalyan kullanıcılar tarafından da eleştirildi. Bir kullanıcı "Gözaltına alınmamış olması şaşırtıcı. İtalya çok daha muhafazakar bir ülke" diye yazarak görüşünü belirtti. Bir başkası da "Umarım İtalya bunları ülkeden atar" diye eleştiride bulundu.

Kaynak : The news - @erolkaranet - 2023

İtalya'daki kanunlara göre Censori bu giyimi yüzünden para cezası alabileceği gibi aynı zamanda  dört aydan dört yıla kadar hapis cezasına bile çarptırılabilir.

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.