@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Novartis İlaç Firması İç Piyasaya Dargın mı ?Türkiye'nin en çok ihracat yapan ilaç firmaları sıralamasında önde koşan Novartis İlaç Şirketinin piyasa hakimiyeti de önde koşuyor. Döviz kurunun, enflasyonun sürekli artış gösterdiği ve piyasaların durulmadığı bugünlerde Novartis firmasının üretip satışa sunduğu ilaçları bulmakta vatandaşlar güçlük çekmeye başladı. Eczacılarla hastaların karşı karşıya geldiği "ilaç yok" sorununun başında Novartis firmasının ürünlerinin olması dikkat çekmeye başladı.

Bilhassa göz hastalıklarına uygun ilaçlar üreten "Hastaların ve yakınlarının ihtiyaçlarını anlamanın öneminin farkındayız" sözleriyle dikkat çeken Novartis firmasının bir çok ilacı piyasaya sürmemesi yüzünden başta çocuklar olmak üzere göz hastalıklarını yaşayanların ihtiyaç duydukları ilaçları aylardır alamadığı dikkat çekmektedir.

Dehb tedavisinde kullanılan Ritalin, göz hastalıklarında kullanılan Azarga ve Visudyne isimli ilaçlar eczanelerde ve hatta ilaç depolarında yok satmaktadır. Haftalardır eczane eczane dolaşan hastalar kendi illeri dışında tanıdıkları vasıtasıyla farklı illerde de ilaçlarını bulmak için gayret sarf etmektedirler.

@erolkaranet - 2023

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.