@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


İstanbulkart Taşımayana Toplu Taşıma 30 Lira
İstanbul'da yaşasın yaşamasın, günü birlik dahi İstanbul'a gelenler muhakkak surette vapur, deniz motoru, metro, tramvay, Marmaray hattı ve İETT otobüslerinden faydalanmaktadırSon zamlarla 15 TL'ye İstanbulkart adıyla kullanılan elektronik kartlarla yolculuk edecek olanlar, yanlarında kart bulundurmadıkları zaman tek geçişlik biletlere 30 TL ödemek zorunda kalacaklar
Bu yıl yapılan zamlarla birlikte tek geçişlik biletler 30 TL olurken, İki geçişli 50 TL, üç geçişli 80 TL, Beş geçişli 90 TL ve 170 geçişli bilet almak zorunda kalan bir vatandaş da 110 TL ödemek zorunda kalacak..
İstanbul kartı yanında olmayan ya da şehir dışından gelip toplu ulaşım araçlarını kullanmak zorunda kalanların almak zorunda kaldığı tek kullanımlık biletin 30 TL olması "bu insanların günahı ne" dedirtti.
Yıllar önce, İstanbulluları akbile yönlendirmek için İBB tarafından pahalı tutulan tek kullanımlık biletin fahiş bir fiyatla satılmaya devam etmesi bir çok insanı mağdur etmektedir.
İstanbul'da İstanbulkartı olmayan, unutan ya da toplu ulaşımla fazla işi olmayan sadece arada sırada İETT araçlarını kullananların almak zorunda kaldığı tek kullanımlık biletin astronomik bir rakamla satılması, "halkın cezalandırılması" olarak kabul edilmektedir.

KREDİ / BANKA KARTI KULLANANLAR DİKKAT

Öte yandan, kredi kartı ve banka kartlarıyla temassız ödeme yöntemi UKOME kararıyla; 26 Ekim 2022’den itibaren uygulanmaya başlandı. Temassız ödeme yapınca banka ve kredi kartlarından tek yönde metrobüste 60 TL, otobüslerde ise 30 TL çekiyor.

İşte İBB'nin uygulamaya aldığı Toplu Ulaşım Tarifesi


@erolkaranet - 2023
Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.