@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


Hazreti Fatımanın Değirmeni Yalanı
Son zamanlarda sosyal medyada dolaşan bir videoda gösterilen ve sürekli dönen bir değirmenin hazreti Fatıma annemize ait olduğu belirtilerek dikkat çekilmek istenmektedir. Sadece reyting ve tıklanma kaygısıyla dini kişi ve objelerin sürekli olarak kişisel amaçlara hizmet edecek şekilde yaygınlaşması sadece ülkemizde değil dünya Müslümanları arasında ve İslamiyet'i yıpratmaya çalışan, onun hurafelerle dolu bir din gibi göstermeye çalışanların tuzakları ile doldu. 
Kıymetli peygamberimiz Hazreti Muhammed aleyhisselam'ın kıymetli kızı, annemiz Hazreti Fatıma (Allah ondan razı olsun) aev aile hayatına ait olarak da internet mecrasında sayısız olarak aile ve kişiliği hakkında olumlu olumsuz milyonlarca paylaşım yapılmaktadır. Bunların bir kısmı doğru olsa da yanlış olanlar da doğru gibi kabul görmektedir.
İşte, son yapılan paylaşımlardan biri de "Hazreti Fatıma Annemizin Değirmeni 1500 Yıldır Dönüyor" başlığı ile yabancı bir ülkeden çıkış bulan ve ülkemiz insanları tarafından da paylaşılan videosu

Kocaman bir Yalan
İnternette dolaşan "Hazreti Fatıma Annemizin Değirmeni 1500 Yıldır Dönüyor" başlıklı bir videoda dönen bir değirmen gösteriliyor. Ve bu değirmenin kıymetli peygamberimiz Hazreti Muhammed aleyhisselamın biricik kızı, hanımların sultanı, peygamberimizin biricik kızı Hazreti Fatıma (Allah ondan razı olsun ) kıymetli annemizin değirmeni olduğu ve 1500 yıldır hiç durmadan döndüğü iddiasıyla yayınlanmaktadır. Bunun büyük bir yalan ve uydurma olduğu ortadadır.
Videoda yer alan beş ayrı şekilde gösterilen dönen değirmenin birbirinden farklı olması bir yana , bazılarının eğir büğrü, bazılarının ise sap kısmının hiç dönmediği fark edilecektir. Bunların yanı sıra arka planların montaj olması, asıl bir görüntüye sahip olmadığı ,uyduruk olduğu hemen fark edilecektir.. Videomuzu izlediğinizde sizler de hak vereceksiniz.
Tabi bu görsellerin dışında Hazreti Fatıma annemizin bir ya da iki değirmene değil de 5 -6 değirmene sahip olması da olağan bir durum değildir. Videoda yer alan değirmenlerinin hepsinin Hazreti Fatıma annemize ait değirmen olması mümkün değildir.
Saçma sapan çalışmalarla sözde 1500 yıldır döndüğü iddia edilen değirmenlerin görsellerinin bilgisayar hilesi olduğu ortada olmasının yanı sıra peygamberimizin yaşadığı dönemlere ait eserlerin sergilendiği Medine'de bulunan Osmanlı Tren İstasyonu müzesinde sergilenen bir değirmen taşı var ki, bazı rehberler o değirmen taşının da Hazreti Fatıma annemize ait olduğunu dile getirmektedir.
Müslümanların her zaman uyanık olması gerektiğini belirterek dinimizi, İslamiyet'i, Müslüman kişileri konu edinerek yapılan tüm paylaşımlara karşı da uyanık olmak ve bu tür asılsız paylaşımları beğenirken, izlerken ve paylaşma yaparken dikkatli olmak gerekir. Aksi halde hiç istemeden İslami değerlere saygısızlık yapmış oluruz.

Şiilerin Uydurması.
Değirmen dönme olayı Şiilerin, Ümmü Eymen (rah) dayanan bir rivayetine dayanmaktadır. Güya, Hz. Fatıma (rah)’nın uyuduğu bir gün evine giden kıymetli peygamberimiz Hz. Muhammed aleyhisselamın dadısı Ümmü Eymen (rah( kapalı bir kapının delik kısmından, Hz. Mikail (as)  Hz.Hüseyin (rah)’in  beşiğini sallallamış, el değirmenini  Hz. Cebrail (as) çeviriyormuş. Hz. Fatıma (rah)’nın yerine Allah (C.C.)’ı  Hz. İsrafil (as) tesbih ediyormuş.. Onlara göre bu üç melek ehl-i Beyt'in hizmetçilerimiz ( Tevbe diyoruz)

Muhakkak ki doğruyu Allah c.c bilir..

İzliyoruz..


@erolkaranet - 2023

Medine Tren İstasyonu Müzesindeki Değirmen Taşı
Müzeyi görmek için tıklayınız

Uydurma görüntüler

Uydurma görüntüler

Uydurma görüntüler

Uydurma görüntüler

Uydurma görüntüler
Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.