@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Hastaneler Karakollara Bağlanıyor.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tüm sağlık çalışanlarına gönderdiği mektupta, ikinci beyaz reform çalışması içinde çalıştıklarını vurguladı. Buna göre, doktor ve sağlık personelleri herhangi bir olayda direk karakollarla irtibatlı olacak. Bir şiddet olayında düğmeye basan sağlık personelinin uyarısı karakollarda anında tespit edilecek.

Bakan Koca'nın yaptığı açıklamada "Uygulama öncesinde sizlerin de geliştirici düşüncelerini almayı arzu ediyorum. Bu vesile ile vermek istediğim iki önemli haber var: Beyaz Kod sisteminin bir alt aşaması olacak ve muhtemel bir riske karşı devreye girmeye hazır, polis karakoluyla irtibat halinde çalışacak yeni bir sistemin yazılımı tamamlanmak üzeredir. Öte yandan, polis ve güvenlik görevlisi sayısı da yakında artırılacak. Tüm sorunlara karşı başarıya ulaşmamız için bizim kararlılığımızın sizin desteğiniz ile bütünleşmesi gerekiyor." dedi.

Polis Nasıl Haber Alacak

Bakan Koca'nın yazılım üzerine çalışıyor dediği sistemde öngörülen uygulamada doktor ya da sağlık çalışanları herhangi bir olay anında butona tıklandığında, telefon otomatik olarak konum bilgisini açarak 112 Polis İmdat Acil Çağrı Merkezine ulaşacak.. Yardım çağrısı yapıldığı anda, olay yerine en yakın ekip veya devriyenin olaya müdahalesi sağlanacak. 

@erolkaranet

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.