@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


Emeklilere Bir Darbe de BankalardanBankalar 2023 yılının ikinci yarısında uygulanması gereken promosyon ücretlerini artırmadı. Daha önceleri 30 Haziran 2023 tarihine kadar geçerli dedikleri promosyon tarihlerini bu kez 31 Ağustos 2023 tarihine öteledi. 

Bankalarla sözleşme yapıp süresi dolanlarla ya da yeni emekli olanlara verilecek olan yeni promosyon ücretleri belirlenmedi. Bankalar halen 2022 yılının ikinci yarısında ilan ettikleri promosyon bedellerini vermeye devam ediyor. Hükümetin emeklilere yaptığı %25lik zam oranına tepkiler dinmek bilmezken bankalar da ikinci darbeyi emeklilere indirmiş oldu.
Böylece "emekliden ne kopartsak kardır" diye düşünen bankalara enflasyonun hiç uğramadığı görülüyor.

Bankalar, 2022 yılının ikinci yarısında teklif ettikleri ücretleri taahhütleri biten ya da yeni emekli olan vatandaşlara teklif ediyor. Kredi kartı ya da banka kartlarının yıllık ücretini her yıl artıran bankaların  promosyon ücretini artırmayı hiç düşünmemeleri emeklileri hiçe sayma anlamına gelmektedir. Tutarların neden artmadığı sorulduğunda müşteri temsilcileri "emeklilere devlet böyle veriyor" diye cevap vererek devleti suçlu göstermeye çalışıyor. Oysa, kurum ve şirketlerle devasa rakamlara promosyon antlaşma yapan bankaların bu tutumu emeklilere bir darbe olarak gözüküyor.

Emeklileri arayan müşteri temsilcileri emeklilere verilecek promosyonları bir önceki miktarları aynı tutarak yeni bir taahhüt almayı düşünüyorlar. Bazı bankalar taahhüt süreleri bitmek üzere olan emeklileri pastadan pay alabilmek ve mevcut müşterilerini kaybetmemek için tek tek arayarak ve oldu bittiye getirerek onay almaya başladılar.


Bankaya gidip imza atarak onay vermeleri gerekirken, müşteriyi kaçırmama amacıyla sesli mesajlarla onay almaya çalışan müşteri temsilcileri emeklileri adeta tuzağa düşürebilmek için kelime oyunları yapmaya başladılar bile.


Emeklilere tavsiyemiz, yeni promosyon ücretleri açıklanana kadar sabredin. Bunlar bu oyunları 2019 yılında da oynamışlardı ve sayısız emekli o tuzağa düşmüştü. Bankanız sizi arayıp promosyon teklifi sunarsa yeni dönem ücretleri araştırmadan karar vermeyin. Siz siz olun 2022 Haziran sonrası duyurdukları o ücretlere razı olmayın.

Diğer yazılarımız
  • Bankalardan Promosyon Alanları Uyarıyoruz. okumak için tıklayınız
  • Bankacılardan İşçi Emeklilerine İhanet okumak için tıklayınız
  • Bankalardan Emeklilere Promosyon Oyunu okumak için tıklayınız
  • Bankalar, Emekli Promosyonlarını Neden Artırmadı okumak için tıklayınız
  • Uyarmıştık.  Bir Çok Emekli Oyuna Geldi okumak için tıklayınız
  • Emekliler, Banka Promosyonu Size Tuzak Olmasın okumak için tıklayınız
Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.