@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


erolkaranet

Beşevlere Cami Yapılacak.. Yapılmalı. Kim Dedi ?. CHP'lilerAnkara Beşevler mahallesinde cami yapılması için CHP'liler onay verdi. Böylece üç yılı aşkın zamandır çeşitli dava ve protestolara uğrayan cami yapımı için CHP'li meclis üyeleri kabul oyu kullanarak, kararı meclisten geçirdiler.

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Meclisi’nde Ankara Beşevler’de Hacettepe Devlet Konservatuvarı’nın yanı başındaki yerin ibadet alanına dönüştürülmesi için oy birliği ile alınan karar; sol mecra medyasını, Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt’u rahatsız etti.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi 11.06.2023 tarihinde 35bin metrekarelik alanda emsal 1,5 yükseklik serbest cami yapımı plan değişikliğini oy birliği ile kabul etti. Plan değişikliği 27 Temmuz 2023 ‘de askıya çıktı ve 25 Ağustos 2023 tarihinde askıdan inecek. 

Ankara Beşevler'de bulunan Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, “depreme dayanıksız” olduğu gerekçe gösterilerek 2016 yılında yıkıldı. Hacettepe Devlet Konservatuvarı’yla bitişik olan ve “eğitim bölgesi” olarak adlandırılan alan, AK Partili eski başkanlar Melih Gökçek ve Mustafa Tuna dönemlerinde iki kez “ibadet alanına” dönüştürülmek istenmiş ancak itirazlar sonucu, mahkemenin de “Beşevler Meydanı’na cami yapılması eğitim içeriğini zedeler” gerekçesiyle proje durdurulmuştu. 

@erolkaranet - 2023

Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.