@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Threads Nedir ? Nasıl Kullanılır ? Tüm Sorulara Cevaplar
Threads Ne Demek?
"Threads" kelimesi, bilgisayar bilimlerinde ve yazılım geliştirme alanında kullanılan bir terimdir. Genel olarak, bir program içinde eş zamanlı olarak çalışan iş parçacıklarını (threads) ifade eder. Threads, bireylerin mikroblog gibi kullanacağı ve fotoğraf ile videoları paylaşım olarak atabileceği bir sosyal medya uygulamasıdır. Meta'nın "Metin tabanlı sohbet uygulaması" olarak tanıttığı Threads'in, Avrupa Birliği ülkelerinde olması "AB'de kullanıcı verilerine dair düzenlemeler" olarak açıklanıyor.

Threads Uygulaması Nedir?
Threads, Meta'nın Instagram ile bağlantılı yeni bir sosyal medya uygulaması,
Kullanıcıların Instagram kullanıcı adlarıyla Threads hesapları oluşturmasına ve Instagram'da takip ettikleri kişilerle bağlantı kurmasına da olanak tanıyor. Threads, Twitter'a çok benziyor. Kısa metin tabanlı içerikler, beğeniler ve yeniden gönderiler... Tweet atmaya benzer şekilde alıntılamak da mümkün. Threads'e yalnızca iOS veya Android uygulamaları aracılığıyla erişebilirsiniz
Meta, insanların yalnızca Instagram oturum açma bilgilerini kullanarak oturum açmasına izin veriyor. Bu nedenle Instagram'da sahip olduğunuz kullanıcı adını kullanacaksınız. 

Threads Kayıt Nasıl Yapılır? 
Threads, Instagram giriş bilgilerinizi kullanarak kaydolmanıza olanak tanır ve zaten Instagram'da takip ettiğiniz tüm hesapları, katıldıkları anda otomatik olarak Threads'de takip edebileceksiniz.
En kolay yol olarak Instagram'da arama çubuğuna 'Threads' yazabilirsiniz. Bir buton çıkar ve sizi doğrudan uygulamaya götürür. Konulara kaydolmak için Instagram hesabını seçtikten sonra, profil ayrıntılarınızı onaylamanız gerekir.

Threads İle Ne Yapabilirsiniz?
500 karaktere kadar gönderiler gönderebilir, en fazla 5 dakika uzunluğunda gifler ve videolar ekleyebilirsiniz. Twitter'da olduğu gibi yazılı mesajların yanı sıra linkler, fotoğraflar ve videolar da paylaşılabiliyor. İlgilendiğiniz şey ne olursa olsun, en sevdiğiniz içerik oluşturucuları ve aynı şeyleri seven diğerlerini takip edip onlarla doğrudan bağlantı kurabilir veya fikirlerinizi, düşüncelerinizi ve yaratıcılığınızı dünyayla paylaşmak için kendinize ait sadık bir takipçi kitlesi oluşturabilirsiniz.

Doğrudan Mesaj Gitmiyor
Şu anda diğer kullanıcılara doğrudan mesaj göndermenin bir yolu yok.

Threads Masa Üstü Uygulaması Nasıl İndirilir ?
Uygulamanın WEB sürümü henüz bulunmuyor. 

Threads Kullanıcı Adını Değiştirmek ?
Instagram hesabınızdan çekildiği için kullanıcı adınızı Threads'in kendisinde değiştiremezsiniz. Kullanıcı adınızı değiştirmek için Instagram kullanıcı adınızı değiştirmeniz gerekecektir.


Threads Profiliniz Gizli Olacaksa
Profilinizi Herkese Açık mı yoksa Gizli mi tutacağınıza karar verebileceğiniz bir sonraki sayfaya gitmek için "Devam Et"i tıklayın. Herkese açık bir profilde paylaşılan içerik, herkes tarafından görülebilir ve gönderilerinizle etkileşimde bulunmalarına olanak tanır. Profilinizi ve içerik görünürlüğünüzü sınırlamak istiyorsanız, yalnızca onaylı takipçilerinizin içeriğinizi görmesine, paylaşmasına veya etkileşimde bulunmasına izin veren Gizli profil'i seçin.

Profil Bilgilerinizi Nasıl Değiştirirsiniz ?
Profil bilgilerinizi değiştirmek için uygulamanın sağ alt kısmındaki insan simgesini tıklayın. Bu sizi profil sayfanıza götürür.
Biyografinizi güncellemek, bağlantı eklemek, bir profil resmini kaldırmak veya eklemek ve hatta Instagram'dan bir tane içe aktarmak için "Profili Düzenle" düğmesini tıklayabilirsiniz. Yukarıda bahsedildiği gibi, Konular henüz profilde adınızı değiştirmenize izin vermiyor.
Profil sayfasında ayrıca sizi Instagram'a götürecek hızlı bir bağlantı ve uygulama ayarlarını değiştirmek için iki düğme bulunur. Ayrıca gönderdiğiniz tüm ileti dizilerini ve paylaştığınız yanıtları da görebilirsiniz.

Gönderinizi Nasıl Düzeltebilirsiniz ?
Daha önce göndermiş olduğunuz bir konuyu düzenleyemezsiniz. Yapabileceğiniz tek şey gerekli düzeltmeleri yaptıktan sonra silip yeniden yayınlamak.
Ancak, bir gönderi paylaştıktan sonra bile gönderinize kimlerin yanıt verebileceğini sınırlayabilir veya beğeni sayısını gizleyebilirsiniz.
Ayrıca arkadaşlarınızı etiketleyebilirsiniz. 

GIF'leri Konularda paylaşabilir misiniz?
Şu anda Threads, Twitter gibi yerel bir GIF klavyesine sahip değil. Ancak, telefonunuzda kullandığınız klavye GIF'ler sunuyorsa, bunları bir gönderiye veya yanıta girebilirsiniz.
Bunun için iOS ve Android'de Google klavye'yi öneririz, ancak başka seçenekler de mevcuttur. Umarız Meta, önümüzdeki günlerde GIF'leri uygulamaya yerel olarak ekleyebilir.
Alternatif olarak, bir GIF indirebilir ve bunu konular üzerinde manuel olarak paylaşabilirsiniz. İşte bunu yapmak için:
Telefonunuzda Konular uygulamasını başlatın
Yeni bir konu başlat
Cihazın galerisini açmak için ataş simgesine dokunun
GIF'i bulun ve seçin
Konularda GIF paylaşmak için "Gönder"e dokunun
Uygulama ilk günlerinde olduğu için GIF'leri paylaşırken sorunlarla karşılaşabilirsiniz. GIF'leri, videoları veya resimleri paylaşırken Threads uygulaması çökebileceğinden birkaç kez denemeniz gerekebilir.

Threads'e Hashtag'leri eklemek?
Konular şu an itibariyle hashtag'leri desteklemiyor. Hashtag'ler, gönderilerin Twitter'da viral hale gelmesi için gerekli olsa da, konular gönderinizde hashtag'leri kullanmak çok az fayda sağlayacaktır. 
Konular, bir gönderide hashtag kullanmanıza izin verse de, bunlar tıklanabilir değildir veya gönderinizin erişimini artırmaz. Platform yakında hashtag'leri uygulayabilir. Ancak, henüz kesin bir zaman yok.

Threads Konulara nasıl tepki verilir?
Bir Konu gönderisine verilen tepki türleri
Thread'e üç farklı şekilde tepki verebilirsiniz. Bir gönderiyi beğenmek için kalp simgesine tıklayabilir veya konuya alakalı bir yorum gönderebilirsiniz. İçeriği şikayet etmek istiyorsanız, Twitter'daki retweet simgesiyle aynı olan gönderinin altındaki çift ok simgesine tıklayın.
Bunu yapmak size iki seçenek sunar – Konuyu yeniden yayınlayın veya ek yorumlarla Alıntı yapın.
Konuyu paylaşmak isterseniz, gönderiyi Hikaye olarak Instagram profilinizde Konular arka planıyla paylaşmanıza olanak tanıyan paylaş düğmesini kullanabilirsiniz.
Ayrıca ileti dizisini Instagram akışınıza gönderebilir, paylaşım için bağlantıyı kopyalayabilir veya başka bir platformda manuel olarak yayınlayabilirsiniz. Paylaş menüsündeki son seçenek, bağlantıyı WhatsApp, SMS veya e-posta gibi üçüncü taraf mesajlaşma uygulamalarını kullanarak paylaşmanıza olanak tanır.

Threads arkadaşlarınızı nasıl takip edebilirsiniz?
Alt gezinme çubuğunda bir arama simgeniz var. Kişileri adları veya Instagram profilleriyle arayabileceğiniz arama sayfasına gitmek için üzerine dokunun.
Ayrıca en sevdiğiniz YouTuber'ları, spor yıldızlarını, ünlüleri ve diğer kullanıcıları takip etmek için arayabilirsiniz. Konular ayrıca belirli bir hesabın takipçi sayısını da gösterir. 

Threads birden fazla hesap kullanabilir misiniz?
Ne yazık ki, Konular yalnızca tek bir hesapla oturum açmanıza izin verir. İleride Threads'te birden çok hesapla oturum açmak mümkün olsa da, bu makalenin yazıldığı sırada aynı anda yalnızca bir hesapla kaydolabilirsiniz. Ayrıca profiller arasında geçiş yapamazsınız.
Buradaki en iyi çözüm, oturumu kapatıp farklı bir hesapla oturum açmaktır.

Instagram hesabı olmadan Threads'e katılabilir misin?
Bir akıllı telefonda ileti dizisi uygulaması oturum açma ekranı
Threads, sahip olduğunuz akıllı telefona bağlı olarak Play Store'dan veya App Store'dan indirilebilen bağımsız bir uygulamadır. Ancak, bu uygulamaya giriş yapmanın tek yolu Instagram hesabınızdır.
Şu an için Threads'te hesap oluşturmanın başka bir yolu yok.

Threads hesabı nasıl silinir
Threads silmenin tek yolu Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmektir.
Threads gizlilik politikasında "Threads profilinizi istediğiniz zaman devre dışı bırakabilirsiniz, ancak Threads profiliniz yalnızca Instagram hesabınızın silinmesiyle silinebilir" ifadesi yer almaktadır. Dolayısıyla, Threads hesabınızı yanlışlıkla oluşturduysanız ve fikrinizi değiştirdiyseniz, yapabileceğiniz bir sonraki en iyi şey Threads profilinizi devre dışı bırakmaktır.

Threads profilinizi nasıl devre dışı bırakabilirsiniz?
Tüm Instagram hesabınızı silmekten sonraki en iyi şey olan Konular profilinizi devre dışı bırakmak için şu adımları izleyin:
Threads uygulamasında profilinize gidin .
Profilinizin sağ üst kısmındaki iki satırlı menü simgesine dokunun.
Hesap simgesine dokunun .
Profili devre dışı bırak'a dokunun .
Konu profilini devre dışı bırak'a dokunun .
İstendiğinde emin olduğunuzu onaylayın.
Bu kalıcı bir seçim değildir, ancak bu işlemi yalnızca haftada bir kez gerçekleştirebilirsiniz. Verilerinizin nasıl kullanıldığı konusunda endişeleriniz varsa, Instagram ayarlarınızı ziyaret ederek Konular verilerini indirebilir ve silebilirsiniz.

Instagram hesabı nasıl silinir
Instagram hesabınızı kalıcı olarak nasıl sileceksiniz. Silme işleminin tamamlanması 90 gün, bilgilerinizin kalıcı olarak silinmesi ise 30 gün kadar sürer.
Ayarlar'ı tıklayın.
Ardından  Kişisel ayrıntılar'ı tıklayın  .
Hesap sahipliği ve denetimi'ni ve ardından  Devre dışı bırakma veya silme'yi tıklayın  .
Kalıcı olarak silmek istediğiniz hesabı tıklayın.
Hesabı sil'i ve ardından  Devam'ı tıklayın  

@erolkaranet 
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.