@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Sakaryada Halk Çamur Olimpiyatlarına Katılacak

Sakarya'da yolları asfaltlanmayan mahalle sakinleri yakın bir tarihte çamur olimpiyatlarına aday olacaklarını söylediler.
Sakarya Adapazarı'nda yakın tarihte öğretime başlayacak olan iki okulun, mevcut kolejin ve yakında başlanacak olan konut, rezidanslar ve iş merkezi içerikli büyük konut projesi ile proje beldelerden biri olacak olan Tepekum mahallesinde çamurlu, tozlu sokaklar belediyenin görmezlikten gelmesi ile adeta köy havası yaşatıyor.

Kışın çamurdan atlama yazın toz topraktan kaçma Sakaryalıların kaderi oldu

2020 yılında sadece iki büyük caddesi asfaltlanan Tepekum mahallesinde yıllardır asfaltlanma bekleyen bir cadde ve bir sokak vatandaşların devamlı olarak dilekçe vermesine rağmen asfalt yüzü görmedi.
Sakarya Belediyesini adeta yüz karası gibi gösteren Tepekum Mahallesinde geçen kış söz verilen ve yazın yapılacak denilen cadde ve sokaklar aylardır asfaltlanma için bekliyor. Kumtepe Mahallesi Türbe Caddesinin kışın bataklıktan yazın toz topraktan yürünemez, pencereleri açamaz hale getiren durumu için mahalle sakinleri defalarca dilekçe verdiklerini, hem ilçe belediyesinin hem de büyükşehir belediyesinin duyarsız kaldıklarını ifade ettiler. 


Mahalle sakinleri yollarının yapılmamasından dolayı kışın çamurlar üzerinde adeta dans ettiklerini bu şekilde devam ederse kış aylarında çocukların evlerine çamurdan çocuk şeklinde gireceklerini, büyüklerin ise çamur olimpiyatlarına katılabilecek şekilde, sırıkla atlama, uzun atlama, hoplama, zıplama, çamurdan kaçma antrenmanları yaptıklarını acı bir dille alaycı bir şekilde ifade ettiler.
2020 yılında söz de mahallede "asfalt taarruzunda" bulunduklarını medyaya kadar yansıtan Adapazarı belediyesinin 250 metre uzunlukta cadde asfaltlanmasından başka bir çalışma yapmadığını belirten mahalle sakinleri  bazı sokaklarında kazılmasına rağmen yapılmadığını, mıcır ile kaplanarak göz boyandığını dile getirdiler.

Koca Belediye 250 Metrelik Asfaltlamayı Başarı Saydı (Foto : Adapazarı belediyesi)
 
Yenigün ve Tepekum mahallelerinde asfaltlama çalışması yapılacağı gerekçesi ile iş makineleri ile kazılan yolları asfaltlamayan mahalle sakinleri belediyeye adeta ateş püskürüyor.
Öte yandan alt yapı çalışması da yapılması gereken belde de belediyenin ipe un serdiğini ifade eden esnafta durumdan rahartsız. Yazın yan yolların toz, toprak; çamur, çökek içerisinde kaldığını ifade eden esnaf, 'Mahalle sakinleri olarak yaşanan şu duruma tepki göstermememiz mümkün mü? Altyapı çalışması yapılacak seçimler mi bekleniyor. Yapılacaksa yapın. Yakında seçime gideceğiz hem Adapazarı belediyesi hem Büyükşehir belediyesi oturmaya devam etsin. Elbet sandıkta konuşacağız. Şimdiki başkanlar adaylıklarını hiç koymasınlar. Onları hiç bir zaman hayırla yad etmeyeceğiz. Yağmur yağıyor çamur batıyor, güneş açıyor toza bulanıyoruz. Pencereleri açmak imkansız. Çocuklar oynayamıyor. yakında okullar açılacak. Bu çocuklar çamurda, karda kışta nasıl gidecek. etraf göle döndü. Çamur içinde kaldık. Yollarımızın biran önce asfaltlanmasını istiyoruz.' diye konuştu. Tepekum Mahallesi'ndeki vatandaşlarda yapılan çalışmayı eleştirerek, kazılan yolların haftalardır asfaltlanmamasına tepki gösterdiler.

Sosyal Konutlar Köy Yollarına Mahkum Oldu

@erolkaranet - 2023

Haberin adresi 


#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.