@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


İBB’den İstanbulkart Uyarısı !İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) öğrenciliği biten indirimli İstanbulkartlarının tam tarifeye döneceğini duyurdu.
İBB'den yapılan duyuruya göre, öğrenciliği son eren, indirimli İstanbulkart kullanan ve öğrencilikleri bitmiş bulunanların 25 Temmuz 2023 tarihinden itibaren tam ücret ödeyecekleri belirtildi.  
İBB'den ‘Öğrencilerin dikkatine’ denilerek yapılan açıklamada, şunlar belirtildi.


"Öğrenci İstanbulkart sahiplerinin dikkatine,
Belediye olarak kaynakların verimli kullanımını ve İstanbullulara sunduğumuz ulaşım imtiyazlarının adil dağılımını sağlamak için usulsüz kullanımları engelliyoruz. Özellikle indirimli İstanbulkart kullanımlarında ortaya çıkan usulsüzlükler bugün altyapısal ve teknolojik yeterlilikler sağlanarak kontrol altına alınmaktadır.
İstanbulluların bütçesini korumak amacıyla 24 Temmuz’dan itibaren öğrenci statüsü biten indirimli İstanbulkartlar sene içinde tam tarifeye dönüştürülecektir.
  • Kontrollerin sıklığı artırılarak kullanıcının öğrenci statüsündeki değişikliği YÖK, MEB ve diğer kurumlardan alınacak verilere göre güncellenecektir.
  • Uygulamaya hem fiziksel hem dijital İstanbulkartlar dahil olacaktır.
  • Kartlar kullanıma kapatılmayacak, yalnızca ulaşım geçiş tarifesi indirimli tarifeden tam tarifeye dönüştürülecektir.
  • Halihazırda İstanbulkart’ında abonman yüklü olan kullanıcılar abonman hakkı ya da süresi bitene dek indirimli kullanabilecektir.
  • Aynı yıl içerisinde öğrenci statüsünün tekrar kazanılması durumunda tarife ücretsiz olarak yeniden indirimli olarak kullanıma açılacaktır.
  • Liseden yeni mezun olan öğrenciler bu uygulamanın kapsamı dışında tutulacaktır.
@erolkaranet / 2023
Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.