@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


Gmail Kullanıyorsanız, Bunu Mutlaka Yapın
Gmail'i kullanıyorsanız, büyük olasılıkla "Kimlik avına karşı daha fazla korumadan yararlanın. Tehlikeli e-postalara karşı ek korumadan yararlanmak için "Gelişmiş Güvenli Tarama"'yı etkinleştirin" yazan bir uyarı fark etmişsinizdir.
Google tarafından hem mobil hem de webde sunulan yeni özellik çevrimiçi dolandırıcılık faaliyetlerine karşı sizi korumayı hedefliyor. Eğer, kimlik avı veya dolandırıcılık tabanlı e-postalar alıyorsanız bu özelliğin açılması tavsiye ediliyor
Google, kötü amaçlı web siteleri, yazılımlar ve uzantılar hakkında kullanıcıları uyarmak için "gerçek zamanlı" güvenlik taraması sağladığını belirtiyor. Google, kullanıcılara Google uygulamalarındaki tehlikeli bağlantılara karşı "daha iyi koruma" sağladığını da ekliyor.
Ücretsiz olarak kullanılabilen üretken yapay zeka platformlarının hızla yaygınlaşmasıyla birlikte dolandırıcılar, Gmail üzerinden yapılanlar da dahil olmak üzere artık oldukça ikna edici e-postalar hazırlayabiliyor. Aşağıdaki adımları yaparak hesabınız için Gelişmiş Güvenli Tarama özelliğini aktif hale getirebilirsiniz. Bu arada Google, ayarın devreye girmesinin 24 saat kadar sürebileceğini de belirtiyor:
  • Gmail hesabınız Açım.
  • En üstte bulunan uyarı yazısının sağ kısmında bulunan "Devam" tuşuna basın
  • Yçnlendirmeleri takip edin
  • Uygulamayı istemiyorsanız yine en sondaki tuşa tıklayınız
  • Uygulamayı istediğiniz zaman iptal etme imkanınız var
Hesabınız için Gelişmiş Güvenli Tarama, arka planda otomatik olarak çalışarak tehlikeli web sitelerine, indirmelere ve uzantılara karşı daha hızlı ve proaktif koruma sağlar. 

@erolkaranet
Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.