@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Gaziosmanpaşa Adliyesi Taşınıyorİstanbul'da bulunan Gaziosmanpaşa Adliyesi dördüncü büyük bir adliye olarak İstanbullulara hizmet vermek için taşınıyor.
2010 -2012 yıllarında adliyeleri bir araya getirmek için yapılan proje sonrası İstanbul'daki adliyeler Anadolu ve Avrupa yakasında yapılan devasa binalara taşınmıştı. Adliyelerin 18 Milyonluk şehre yeterli cevap vermemesi üzerine yerinde bırakılan Adalar, Bakırköy, Beykoz, Büyükçekmece, Küçükçekmece, Çatalca, Şile ve Gaziosmanpaşa adliyeleri de iş yoğunluğu karşısında ihtiyaca cevap vermemeye başladı.
Adalet Bakanlığı artan iş yükünün daha aşağıya çekmeye çalışmak istemesi mevcut binaların yetersizliği nedeniyle alternatif binalara yönlendirilmeye çalışıldı. Bu kez dağınıklık yüzünden hizmetlerde aksamalara neden olan adliyelere çözüm aranmaya başlandı.
İstanbul'un yargı çevresinin mevcut yapılanmayla çözüme kavuşmaması nedeniyle öncelikle dört ayrı yerde hizmet veren Gaziosmanpaşa Adliyesinin daha fazla binada olmaması gerektiğine karar veren Adalet Bakanlığı Gayrimenkul Şube Müdürlüğü yetkilileri, Vakıflar Genel Müdürlüğü ile anlaşarak Eyüp Sultan ilçe sınırları içerisinde bulunan 5.Levent Kiptaş konutlarının konuşlandığı alanda gökdelen kiraladı.
Halen üç farklı adreste ve havalimanında hizmet veren Gaziosmanpaşa Adliyesi ağır ceza merkezli olarak Eyüp, Arnavutköy, Sultangazi ve Bayrampaşa ilçelerin yargı alanı içine alacak şekilde önümüzdeki yıldan itibaren 5.Levent'teki yeni binasında hizmet verecek.
Gaziosmanpaşa Adalet Sarayı halen üç ayrı bina da hizmet vermektedir. Ana Bina içerisinde Cumhuriyet Başsavcılığı ve Ceza Mahkemeleri bulunmaktadır Ek Hizmet Binalarında Hukuk Mahkemeleri, Aile Mahkemeleri, İcra Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri bulunmaktadır. Gaziosmanpaşa Adalet Sarayı yargı alanı olarak Gaziosmanpaşa, Sultangazi, Arnavutköy ilçelerine bakmaktadır.

@erolkaranet

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.