@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


Yolu Vefa'dan Geçmiş Tüm İşadamlarına Çağrı
Yolu Vefa semtinden geçmiş tüm işadamları, VefaSpor'un kalkınması için göreve çağırıldı.
Fotospor'un yazarlarından Mehmet Emin Yardımcı, "Vefa'ya, Vefa Zamanı Gelmedi mi ?" başlıklı makalesinde "Vefa Lisesi’nden ve semtinden çıkmış bugün birçok işadamı ve ünlü insanlar var." diyerek "VEFA’lı iş adamları kulübe sponsor olmak için yarış içine girmelidir." diyerek kısıtlı imkânlarıyla ayakta durmaya çalışan kulübün desteklenmesi için çağrıda bulundu.
Emin Yardımcı'nın yazısı şöyle;
"İstanbul’un tarihine şahitlik ve ev sahipliği yapmış ve zamana inat hâlâ eski yapısını korumaya çalışan semtlerinden biriside VEFA’dır.
VEFA semti ile beraber birlikte anılan iki özel kurum vardır birisi VEFA LİSESİ diğeri ise lisenin bağrından çıkmış VEFA SPOR KULÜBÜ…
Ülke futbol tarihinin unutulmaz ama adeta unutulmak üzere bir kenara itilmiş VEFA SPOR Kulübü, o tarihe imza attığı Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe gibi günümüz futbolumuzun lokomotif kulüplerine kök söktürdüğü zamanlardan çok uzaklarda ve her geçen zaman diliminde de daha da uzaklaşıyor.
VEFA SPOR KULÜBÜ eski günlerine dönebilir mi?
İşte! Bu soruyu son zamanlarda VEFA Camiasının tüm Vefalıları sıkça kendilerine soruyorlar ve bir yandan da endüstriyel futbol gerçeğinde çıkış yolu arıyorlar.
Endüstriyel futbolda kulüplerin gelirleri belirlidir.
Bunlar;
Yayın gelirleri,
Lisanslı ürün satış gelirleri,
Kombine gelirleri,
Sponsor gelirleri…
Bu gelir kalemlerinden VEFA SPOR KULÜBÜ’ne en yakın olanı “Sponsor Geliridir”
Vefa Lisesi’nden ve semtinden çıkmış bugün birçok işadamı ve ünlü insanlar var.
Bugün bu değerli isimlere düşen bir görev var, o da “VEFA’YA VEFA ZAMANI” çünkü VEFA SPOR KULÜBÜ mevcut başkan Mesut Gülbaran, Salih Musaoğlu, Ahmet Işıkyıldız, alt yapı denilince akıla gelen ilk isim Ömer Saltuk Toksoy gibi ve daha ismini yazmayı unuttuğum için özür dileklerimi ilettiğim VEFA’nın değerli isimlerinin katkılarıyla ayakta durmaya çalıştı ama bugün gelindiğinde özellikle ekonomik şartların ortada olduğu bir dönemde hak verirsiniz ki! Bu artık birkaç değerli ismin katkılarıyla olacak iş değil çünkü “taşıma su ile değirmen dönmüyor”
VEFA, eğitim ve tüm kurumlarıyla, kulübüyle artık birlik ve beraberlik içinde olduğunu gösterme zamanı içindedir. Buradan yetişmiş tüm değerli isimlerin bu kulübe katkı yapma zamanı gelmiştir.
VEFA’lı iş adamları kulübe sponsor olmak için yarış içine girmelidir.
Forma göğüs reklamı, forma kol reklamı, belirlenecek alanlarda sponsorluklarıyla kulübün üzerindeki mali yük azaltılmalı ve sistemli bir şekilde kulüp eski, parlak günlerine dönmelidir.
Gün durmak zamanı değil, gün VEFA İÇİN VEFA ZAMANIDIR."

Makale'nin tamamına buradan ulaşabilirsiniz

@erolkaranet
Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.