@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Kuran Kursları Açılırken Hocalara UyarıHer sene milyonlarca çocuğun Kur'an-ı Kerim ve dini bilgiler öğrendiği yaz Kur’an kursları 3 Temmuz 2023 Pazartesi günü başlıyor. 
Anne babalar, dini bilgilerin ve ahlaki bilgilerin verilmesi için çocuklarını uygun gördükleri kurslara gönderecek.
Ancak, kuran kursu görevlileri arasında yerini, konumunu, kendini bilmeyen bazı çalışanların hasta ruhlarıyla, çocuklar üzerinde psikolojik şiddet, taciz ve olumsuz fiillere sebep verdiği de medyaya kadar yansıyan olumsuz ve istenmeyen eylemlerdir.


Bir çok veli, olumsuz olaylardan etkilenmesin diye dini eğitim verilecek olan kurslara bu nedenle çocuklarını göndermiyor ya da yarısında çocuğunu geri alıyor. İnanıyoruz ki, din eğitimi veren çalışanların büyük bir kısmı iyi niyetli olsa da aradaki çürük yumurtalar yüzünden o güzel insanlarda lekeleniyor.
Kurslarda görev alacak görevlilere "Ey Hocalar Talebeleri Zayi Etmeyin" diye seslenip şiddet uygulayanlar için "Kendi öz çocuğu gibi talebesini yetiştirmeyen hoca münafıktır, hainin daniskasıdır" diyen Rahmetli Abdülmetin Balkanlıoğlu hocanın 2018 yılı nisan ayında verdiği bir sohbette bu duruma değindiği konuşmasını yayınlıyor, ders alınmasını diliyoruz.
Yeni öğretim döneminde gerçek ve dürüst din görevlilerine ve öğrencilere başarılar diliyoruz.


@erolkaranet
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.