@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

İlaç Raporlarının Süresi UzatıldıSağlık Bakanlığı kronik rahatsızlıklarda gereken ilaç raporlarının süresini yıl sonuna kadar uzattı
Sağlık Bakanlığı, pandemide başlayan ve son olarak 30 Haziran’a kadar uzatılmış olan kronik hastalıklara ilişkin ilaç raporlarını, yıl sonuna kadar bir kez daha uzattı. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, " Sağlık Raporlarının Geçerlilik Süreleri Uzatıldı" dedi ve sürenin 31 Aralık 2023 tarihine kadar uzatıldığını da şu öszlerle ifade etti. "Kronik hastalığı olan ve sürekli ilaç kullanan kişilerle engellilerimizi korumak için 2020’de başlatılan rapor geçerlilik süresini uzatma uygulaması devam ediyor. Son olarak geçerlilik süresi 30 Hazirana kadar uzatılmıştı. Raporunu henüz yenileme imkânı bulamayan, güçlük yaşaması muhtemel vatandaşlarımız olduğundan mağduriyet yaşanmaması amacı ile süreli sağlık raporlarının geçerlilik süreleri 31 Aralık 2023 tarihine kadar yeniden uzatılmıştır. Raporlar, bu tarihten sonra kademeli olarak yenilenecek." 

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.