@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Diyanet, Hac Acentelerine Bilgi Vermeyecek.
Bugüne kadar çeşitli spekülasyonlara sebep olan Diyanet İşleri Başkanlığı ile Hac ve umre seyahati düzenleyen seyahat acenteleri arasında bilgi alışverişlerinin adaletsiz yapıldığı söylemlerine son verecek karar Resmi Gazetede yer aldı.
Bazı seyahat firma yetkilileri senelerdir, hac ve umre ile ilgili bilgi alışverişlerinde Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yanlı olduğu iddiasında bulunuyorlardı. Bazı firmalara öncelikle bilgi verildiğini, bilhassa hac kurası sonrası listelerin zamanında verilmediğini iddia ederek kurumu tarafsızlıkla suçluyorlardı. Resmi Gazete'nin 16.06.2023 tarihli sayısında yayımlanan yönetmelik değişikliği ile bu tür söylemlerin önüne geçileceği tahmin ediliyor.
Yapılan değişiklikle, Diyanet İşleri Başkanlığının, hac ve umreyle ilgili seyahat acentelerine yönelik her türlü duyuru, ilan ve yazışmaları, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) üzerinden yapılacağı açıklandı.
Hac ve Umre Seyahatleriyle İlgili İşlerin Diyanet İşleri Başkanlığınca Yürütülmesine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin yönetmeliğe şu madde eklendi:
"Kurulda görev yapacak Türkiye Seyahat Acentaları Birliği temsilcisi, hac ve umre seyahatleriyle ilgili olarak, yurt içinde ve yurt dışındaki tüm özel ve kamu kurumlarında acenteleri temsil eder ve acenteler vasıtasıyla hac ve umreye gidenlere verilecek toplu hizmetlerde eş güdümü sağlar. Başkanlık tarafından acentelere yapılacak her türlü duyuru, ilan, yazışma, Kurulda görev yapacak Türkiye Seyahat Acentaları Birliği temsilcisi vasıtasıyla yapılır."

Kaynak : Resmi Gazete - 16.06.2023 - @erolkaranet

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.