@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


İstanbul Fethi Kutlama Mesajları
29 Mayıs İstanbul'un Fethi yıldönümünün 570. yılı kutlama mesajları
Bugüne özel sevdiklerinize İstanbul'un Fethi 570. yıldönümü kutlama mesajları gönderebilirsiniz. İşte 29 Mayıs 1453 İstanbul'un Fethine özel mesajlar.. "Biz toprakları değil gönülleri fethetmeye gidiyoruz" diyen Fatih Sultan Mehmet Han’ın komutanlığında milletimizin tarih sahnesinde şahlanışının en önemli basamaklarından olan fethin 570.yılı kutlu olsun. Ecdada selam olsun.
Azîz İstanbul’umuzun, Hazreti Fâtih ve Ni'me'l-Ceyş tarafından fethinin 570 sene-i devriyyesini tebrîk eder, mahşer sabahına kadar bir daha küffârın eline geçmemesi için Rabbimize niyâz eder ve o yüce velî Hazreti Fâtih ile “Ne güzel ordu” medh-i nebeviyyesine mazhâr olan askerlerine ziyâde rahmetler niyâz ederiz.
Peygamberimiz (S.A.V)'in rehberliği, Ebu Eyyüb el Ensari hazretlerinin manevi gücü, Akşemseddin ve Molla Gürani hazretlerinin mihmandarlığında, sadece bir şehri değil, gönülleri de fetheden Fatih Sultan Mehmet Han ve şanlı ordusunu rahmetle anıyorum
Fatih Sultan Mehmet Han komutasındaki ordu 29 Mayıs1453'te İstanbul'u fethetti. Bir çağ kapandı, bir çağ açıldı. Fethin 570. Yıldönümü kutlu olsun. O güzel komutanı ve o güzel orduyu rahmetle ve şükranla yad ediyoruz.
 


İstanbul'un Fethi'nin 570. yıl dönümünü kutluyor, Peygamber efendimizin övgüsünü kazanan Fatih Sultan Mehmet Han' ı ve kahraman ordusunu rahmet, minnet ve dualarla anıyorum...
Tarihe istikamet verip çağ açıp çağ kapatan İstanbul’un Fethi'nin 570.. yılı kutlu olsun. Cennet mekan atam Fatih Sultan Mehmet Han ve şanlı ordusunu rahmetle anıyorum.
Çağ açıp çağ kapatan İstanbul’un Fethinin 570.. yıldönümü kutlu olsun.
Türk ve Dünya tarihinde çağ açan ve çağ kapatan dönüm noktası olan İstanbul'un fethinin 570. yılını gururla ve iftiharla kutluyoruz.
İstanbul'un Fethi'nin 570. sene-i devriyesinde Atamız Fatih Sultan Mehmet Han'ı rahmetle ve minnetle yâd ediyoruz.
İmanla..aşkla..zekayla..azimle..Efendimizin(SAV) müjdelediği övgüye mazhar olan büyük komutan..
Fethettiğin şehir..Eski İstanbul'u..Ecdada saygıyı..Hoşgörünü arıyor! Kimsenin kimseye tahammülü yok artık! Ruhun şad olsun..
Müjdelenen şehir İstanbul'un fethinin yıl dönümü kutlu olsun!
Selam olsun Kızılelması Konstantiniye olan o kutlu Başbuğ'a.. Saygı olsun o Kızılelma uğruna akan kutlu kanlara... (29 Mayıs 1453)
Tarihe istikamet veren İstanbul’un fethinin 570..yılı kutlu olsun. Cennet mekan Fatih Sultan Mehmet Han ve şanlı ordusunu dualarla yad ediyoruz.
Geceler vardır dirilişe gebedir, fecr olur; Şehr-i İstanbul fetholunur, bir çağ kapanır bir çağ açılır...
Bir çağı kapatıp yeni bir çağı açan Fatih Sultan Mehmet'in ve tüm ecdadın ruhları şad olsun... İstanbul fethinin 570. yılı kutlu olsun.

 
Onlar korkularından denizi zincirleyecek kadar akıllı ise, Biz de gemileri karadan yürütecek kadar deliyiz Fetih böyle yad edilir. İstanbul'un fethinin yıl dönümü kutlu olsun!
Yürüyeceksin… Millet yürüyecek arkandan; Sana selam getirdim Ulubatlı Hasan’dan.. Sen ki burçlara bayrak olacak kumaştasın... Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaştasın!
Alemlerin Sultanı Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V)’n övgüsüne mazhar olarak bizlere dünya kent İstanbul’u miras bırakan Fatih Sultan Mehmet Han‘ı, O’nun kumandasındaki karaman ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyor, İstanbul’un Fethi’nin 570. yılını kutluyorum.
Denizsiz gemi yürüten ecdaddan İnsansız uçak uçuran torunlara Nice Fetihlere.. Feth-i İstanbul mübarek olsun
Biz toprakları değil gönülleri fethetmeye gidiyoruz, diyen Atam Fatih Sultan Mehmet Han’ın komutanlığında milletimizin tarih sahnesinde şahlanışının en önemli basamaklarından olan fethin 570..yılı kutlu olsun.
Adıyla Şanıyla büyük olan İstanbul’un bağımsızlığını armağan eden Fatih Sultan Mehmet Hanı Ve Silah Arkadaşları Şehitlerimizi saygı ile anıyor, istanbulun fethini kutluyorum.
“Gidin kralınıza söyleyin benim gücümün yettiği yere onun hayalleri bile ulaşamaz.” İstanbul’un Fethinin 570. yılı mübarek olsun.
“Yɑ ben İstɑnbul’u ɑlırım yɑ İstɑnbul beni”Fɑtih Sultɑn Mehmet İstanbul’un fethinin 570.yılı kutlu olsun
Dünya şehirlerinin başşehri İstanbul’un Fethinin 570 .yılı kutlu olsun Ne de güzel söylemiş şair “Ana gibi Yâr, İstanbul gibi diyar olmaz”
Alemlerin sultanı Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V)’in övgüsüne mazhar olarak bizlere dünya kenti İstanbul’u miras bırakan Fatih Sultan Mehmet Han‘ı, O’nun kumandasındaki karaman ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyor, İstanbul’un Fethi’nin 570. yıldönümünü kutluyorum
Tarihin dönüm noktalarından biri olan İstanbulun Fethinin yıl dönümü heyecanını yaşıyoruz. İstanbulun Fethi kutlu olsun.
Fetih ile yeni bir çağ kapanıp yeni bir çağ açılmış, köklü medeniyetimiz insanlık tarihine damgasını vurmuştur. Fetih ile sadece şehir değil, gönüller de fethedilmiştir. Hem milli tarihimiz hem de dünya tarihi için bir dönüm noktası olan İstanbul’un Fethini kutlarım
İstanbul’u bizlere miras bırakan Fatih Sultan Mehmet ve aziz şehitlerimizi saygıyla anıyorum.

 
Adıyla Şanıyla büyük olan İstanbul'un bağımsızlığını armağan eden Fatih Sultan Mehmet Hanı Ve Silah Arkadaşları Şehitlerimizi saygı ile anıyor, İstanbul'un Fethini kutlu yorum
Türk ve Dünya tarihinde çağ açan ve çağ kapatan dönüm noktası olan İstanbul’un fethinin 570. yılını gururla ve iftiharla kutluyoruz.
İstanbul’un fethinin 570. yıldönümünün bütün milletimize hayırlar getirmesi temennisiyle, başta fethin mimarı Fatih Sultan Mehmed Han Hazretleri olmak üzere, bu cennet vatan için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.
İstanbul’un fethi sadece bir yerin fethedilmesi veya kazanılmış bir savaş olmayıp dünya tarihine ve medeniyetine yön vermiş bir hadisedir. Fetih ile sadece şehir değil, gönüller de fethedilmiştir. Bu düşüncelerle birçok medeniyete asırlarca ev sahipliği ve başkentlik yapan İstanbul’u bizlere miras bırakan başta Fatih Sultan Mehmet Han olmak üzere kahraman ecdadımızı ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum
İstanbul’un fethinin 570. yılı kutlu olsun. ALLAH c.c. bu millete yeni Fatih Sultan Mehmet han’lar yetiştirmeyi nasip etsin inşallah…
Onun hakkında ben ne yazayım ? O kendi kendisini tarihe yazmış zaten. Hüseyin Nihâl Atsız İstanbul’un Fethinin 570. Yıl Dönümü Kutlu Olsun

 

Biz toprakları değil, gönülleri fethetmeye gidiyoruz….! İstanbul’un fethinin 570. yıl dönümü kutlu olsun….!
Fatih sultan Mehmet han başta olmak üzere muzaffer ordusunu Fethinin 570. yılında rahmet minnet ve Şükranla anıyoruz
Peygamber övgüsü alan atam Fatih Sultan Mehmet Hân ve muzaffer ordusunun ruhu şâd, İstanbul’un Fethinin 570. Yılı Kutlu Olsun.


@erolkaranet
Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.