@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Depremzedelerin Tedavileri Ücretsiz Olacak
Depreme bağlı vücut travması yaşayan, sinir, kol ve bacak hasarı oluşan kişilere ücretsiz veya indirimli protez, ortez tedavisi uygulanacak.
6 Şubat’ta Kahramanmaraş başta olmak üzere Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ illerinde Depreme bağlı vücut travması yaşayan, sinir, kol ve bacak hasarı oluşan kişilere ücretsiz veya indirimli protez, ortez tedavisi uygulanacak.
Resmi Gazete'nin 03.05.2023 tarihli sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşlardan depreme bağlı vücut travması yaşayan, sinir, kol ve bacak hasarı oluşanlara ücretsiz veya indirimli protez, ortez tedavisi uygulanacak.
Kararla, depremzedelerin, sağlık kurulu raporu ile ihtiyaç duydukları belirlenen alt-üst ekstremite ve gövde protezi ile ortezleri, ücretsiz veya indirimli olarak karşılanacak.
Genel Sağlık Sigortası kapsamında olanların masraflarını Sosyal Güvenlik Kurumu, herhangi bir sosyal güvencesi olmayan vatandaşların masrafını ise İçişleri Bakanlığı karşılayacak.

Karar için aşağıdaki linke tıklayınız

Kaynak : Resmi Gazete - 03.05.2023 - @erolkaranet

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.