@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


Siyonistler, Kudüste Türk Kızını Tutukladı. Tutuklanma Anları videoda
İsrail işgal askerleri, Mescid-i Aksa'da bir Türk vatandaşı Özgecan Mutlu'yu hiçbir neden göstermeksizin gözaltına aldı.
Mescid-i Aksa'ya ziyarete giden Türk vatandaşı Özgecan Mutlu, Mescid-i Aksa'nın avlusunda kitap okurken İşgalci İsrail askerleri tarafından gözaltına alındı.
Fanatik Yahudi işgalciler sabah saatlerinde işgal altındaki Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'ya İsrail polisi koruması altında baskın düzenledi.
Arkadaşlarının aktardığına göre Özgecan Mutlu, fanatik Yahudi işgalcilerin baskını sırasında Aksa içindeki Rahmet Mescidi yakınlarında Kur'an-ı Kerim okuyordu.
Katil İsrail polisi, Mutlu'yu oradan uzaklaştırmak için Türk kadının çantasını aldı.
Polis elinde çantayla, Aksa'nın Esbat Kapısı'na doğru ilerleyerek Mutlu'yu dışarı çıkarmaya çalıştı.
Bir süre çantasının peşinden giden Mutlu, daha sonra Aksa'nın içine geri gelmeye çalıştığı sırada birkaç polis memuru tarafından gözaltına alınarak Aksa dışına çıkarıldı.
Edinilen bilgiye göre, Kudüs Türk Başkonsolosluğu'nun tutuklamanın kendilerine ulaştığı amdan itibaren İsrail yetkilileriyle görüşmelere başladığı belirtildi.


2018 yılında da Türkiye vatandaşı Ebru Özkan, İsrail devleti tarafından "terör örgütü" olarak tanımlanan Hamas'a para ve kıymetli eşya (5 şişe parfüm ve şarj aleti) verme suçuylaTel Aviv'deki Ben Gurion Havaalanı'nda Türkiye'ye dönmek üzere uçağa binmeden önce gözaltına alınmış, sonra da tutuklanmıştı. 
Bununla birlikte 2022 yılında da yine bir Türk Kızı Mescidi Aksa'da katıldığı turla gezerken hiç bir neden yokken tutuklanmış ve daha sonra serbest bırakılmıştı.
Turistik amaçla Kudüs'e giden Türk vatandaşlarının sık sık gözaltına alınmasıyla ilgili Filistin'li yetkililer "Bu durumun, kendilerini el Aksa ile özdeşleştiren Türkiye vatandaşlarını caydırmayı amaçladığı çok açık" şeklinde ifade ediyorlar.

@erolkaranet
Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam

Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam