@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


erolkaranet

Kuranı Güzel Okuyanlar Belli Oldu. İyi Anlatanlar Ortada Yok..
TRT 1 ekranlarında yayınlanan “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”nın finali Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş da katıldı.
Buradaki konuşmasına Kadir Gecesi’ni tebrik ederek başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz kullarına düşen görev Allah’ın koruması altındaki Kur’an’ı öğrenmektir, okumaktır, anlamaktır, emirlerini yerine getirmektir. Peygamber Efendimiz (s.a.s.); ‘Sizin en hayırlınız Kur’an’ı öğrenen ve öğretendir.’ Hadis-i şerifiyle bu hakikate işaret ediyor. Türkiye Diyanet Vakfı’mız bu anlayışla her Ramazan’da olduğu gibi bu yıl da ‘Hediyem Kur’an olsun’ kampanyası kapsamında 30 dilde Kur’an-ı Kerim bastırıp tüm dünyaya ulaştırıyor. Vatandaşlarımızın bugüne kadar vakfımıza bağış yaparak basımına katkıda bulunduğu 2 milyon Kur’an-ı Kerim’i 85 ülkeye hamdolsun Diyanet teşkilatımız gönderdi.”
“Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”nda Muhammet Saka'nın birinci, Ercan Efiloğlu'nun ikinci, Okan Sağdıç'ın üçüncü olduğu finalde, Fatih Turgut, Muhammed Şamil Aslanoğlu, Hamza Mustafa Aktoprak, Şaban Erci de yarıştı.
Dereceye giren yarışmacılar, hediyelerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden aldı.

Kaynak : Diyanet İşleri Başkanlığı - 18.04.2023 - @erolkaranet
Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam

Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam