@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Konut Kiralarına Müdahale OlursaEv sahipleri bakımından adil olmayan sonuçlara sebep olan ve mahkemelere kadar giden konut kiralarındaki %25 oranı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un, düzenlemenin uzatılacağını açıklamasıyla yeni bir boyut kazandı. 

Geçen yıl Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren ve 23 Temmuz 2023'de son bulacağı belirtilen konut kiralarındaki artış oranı sınırlaması her ne kadar Anayasa’ya aykırılığı iddia edilse de devletine güvenen vatandaşlarından herhangi bir tepki, yada kararın iptali yönünde mahkemeye başvuran olmasa da kira tespit davaları gözle görülür şekilde arttı.

Konut kira artışını sınırlayan düzenlemenin 2023'ün 7'nci ayına kadar geçerli olduğunu hatırlatan Bakan Kurum'un, 7'nci aydan sonra bunu uzatacaklarını, piyasa şartlarının üzerinde bir ortalama söz konusuysa vatandaşları koruyacaklarını söylemesi ev sahiplerinin şimdiden düşündürmeye başladı.

Kira artışlarında getirilen üst sınır uygulamasının, kapsam bakımından işyerleri için geçerli olmaması da konut sahiplerince haksız olarak nitelendiriliyor. Zamları artıran en önemli etkenlerden biri olan işyeri kiralarının da sınırlandırılması gerektiğini belirten vatandaşlar, çoğu insanın geçim kaynağı olan konut kiralarına sınır getiriliyorsa, işyerlerine de getirilsin düşüncesindeler...

@erolkaranet - 24.04.2023

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.