@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

İstanbul Tramvayı Yakında İstanbulluların Hizmetinde..Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı'nda sona gelindiğini duyurdu. 

Bakan Karaismailoğlu paylaşımında hat hakkında bilgiler verirken, "İstanbul'da yeni nesil ulaşımın simgesi olacak Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı'nda sona geliyoruz" ifadelerini kullandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun paylaşımı şöyle

T6 İstanbul Tramvayı - Sirkeci - Kazlıçeşme Tramvay Hattı
T6 (Sirkeci - Kazlıçeşme) Tramvay Hattı ya da Sirkeci - Kazlıçeşme Raylı Sistemi, İstanbul'da Sirkeci Garı sahası içinde inşa edilen Sirkeci Tramvay İstasyonu ile Kazlıçeşme Tren İstasyonu'nda inşa edilen Kazlıçeşme Tramvay İstasyonu arasında mekik şekilde hizmet verecek olan raylı sistem ya da tramvay hattıdır. 2013'te kapatılan eski ve unutulmaz Sirkeci - Halkalı Banliyö Treni güzergahında çalışacak.
Proje kapsamında mevcut demiryolu hattı birçok kesimde çift hattan tek hata indirilecek; kalan alan yürüyüş ve bisiklet yolları geçecek şekilde rekreasyon alan olarak yeniden düzenlenecektir. Proje sayesinde ayrıca İstanbul'dan Avrupa'ya giden bölgesel ve uluslararası trenlerin aynı 12 Ağustos 2013 öncesinde olduğu gibi yeniden Sirkeci Garı'dan kalkması, Marmaray Tüneli'ni kullanamayan tehlikeli madde taşıyan trenlerin bu hattı kullanarak Sirkeci'den Haydarpaşa'ya Sirkeci-Haydarpaşa tren feribotuyla taşınması mümkün olacaktır.

İstasyonlar: 8 Adet - Sirkeci - Cankurtaran - Kumkapı - Yenikapı - Cerrahpaşa - Kocamustafapaşa - Yedikule - Kazlıçeşme

Yolculuk süresi 17 dakika
Sahibi Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Hat uzunluğu 8,394 km (5,216 mi)

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından paylaşılan fotoğraflar 

@erolkaranet - 02.04.2023
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.