@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Diyanet Haber Sitesinden Kudüse İlk Gidenlere Jest
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın haber sitesi olan Diyanethaber bugünkü manşetinde 2015 yılında ilk kez düzenlenen Kudüs'ten Umreye programına katılan ilk kafilenin haberini yaparak, anıları tazelemiş oldu.
Haberde "Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla İstanbul'dan Kudüs'e gelen ilk kafile, Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'yı ziyaret ederek umre programına başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı, vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine Cumhuriyet tarihinde Kudüs ilk kez 8 yıl önce umre programına eklenmişti.
Kudüs bağlantılı umre turu kapsamında üç gün Kudüs, yedi gün Mekke ve dört gün Medine'de olmak üzere 14 gün konaklayan umre yolcuları, Mescid-i Aksa'yı içinde bulundurması ve birçok peygamberin inanç mücadelesine sahne olması gibi nedenlerle Müslümanların gönül dünyasında önem teşkil eden Kudüs'te, İbrahim, İshak, Yakup ve Davud peygamberler ile Selman-ı Farisi ve Rabiatü'l-Adeviyye'nin kabirlerini ziyaret etti, Ömer Cami ve Lut Gölü gibi mekanları gezdi.
Umre turu kapsamında Kudüs'e gelen ilk kafile, Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'yı ziyaret ederek Kudüs programına başladı. " denildi 
Kafilede site editörümüz de yer almış, 15 günlük Kudüs + umre turunda unutulmayacak hatıralarla dönmüştü.

İşte haberin tam görseli 

Kaynak : DiyanetHaber - 13.04.2023 - @erolkaranet

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.