@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


erolkaranet

Diyanet 4538 Kişiyi İşe Alacak.Diyanet İşleri Başkanlığı, "2023 Yılı Destek Personeli, Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alım" duyurusu yaptı.

Başkanlıktan yapılan duyuruya göre, Taşrada bulunan Dini Yüksek İhtisas, Dini İhtisas ve Eğitim Merkezleri ile Kur’an Kursları ve Kur’an Kursu Yurt ve Pansiyonlarında görevlendirilmek üzere 

  • Destek Personeli (Aşçı) Ön lisans KPSSP93 235 kadın, 444 erkek, toplam 679 kişi
  • Destek Personeli (Temizlik ) Ortaöğretim KPSSP94 1118 kadın, 853 erkek, toplam 1971 kişi
  • Destek Personeli (Şoför) Ortaöğretim KPSSP94 - 51 erkek toplam 51 kişi
  • Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Silahsız) Ön lisans KPSSP93 746 kadın 1091 erkek toplam 1837 kişi olmak üzere genel toplam olarak 2099 kadın 2439 erkek olmak üzere 4538 destek personelinin ilanını yayınladı.
I. BAŞVURU ŞARTLARI
A) Genel Şartlar 
1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen genel şartları taşımak, 
2. 2022 yılı KPSS (B) grubundan ön lisans mezunları için KPSSP93; ortaöğretim mezunları (Lise veya dengi okul) için KPSSP94 puan türünden en az 50 puan almış olmak, 
3. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 
4. Son başvuru tarihi itibarıyla18 yaşını doldurmuş olmak, 
5. Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, 6. Görevini devamlı yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak,

BAŞVURU İŞLEMLERİ 
1. Müracaatlar, başvuru şartlarını taşıyan adayların bizzat kendileri tarafından 26.04.2023-05.05.2023 (saat 16:30) tarihleri arasında “sinav.diyanet.gov.tr” adresi üzerinden yapılacaktır. 
2. Adayların öğrenim durumları elektronik ortamda tespit edilecektir. 
3. Yükseköğrenim bilgileri elektronik ortamda bulunmayan adaylar, başvuru işlemlerinden önce mezuniyet bilgilerini ilgili kurumlar (üniversiteler) aracılığıyla elektronik ortama kaydettireceklerdir. Bu durumda olan adayların başvuruları sistem tarafından otomatik olarak onaylanacaktır. 
. Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) mezunu olan adaylardan bu duyuruda belirtilen koruma ve güvenlik görevlisi unvanına başvuru yapmak isteyenlerin Başkanlığımızla ayrıca irtibata geçmeleri gerekmektedir. 
5. Ortaöğrenim bilgileri, ilgili kurumların elektronik ortamlarında bulunmayan adaylar ortaöğrenim bilgilerini başvuru ekranındaki alanlara kendileri manuel olarak girecekler ve öğrenimine ilişkin belgeyi başvuru ekranındaki ilgili bölüme PDF formatında yükleyeceklerdir. Bu durumda olan adayların başvuru onay işlemleri gerekli kontrollerin ardından Başkanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığınca gerçekleştirilecektir. 
6. Şoför unvanına başvuru yapacak adaylar, istenilen sürücü belgesinin önlü/arkalı fotokopisini başvuru ekranındaki ilgili bölüme PDF formatında yükleyeceklerdir. Bu kontenjan grubuna başvuru yapan adayların başvuru onay işlemleri gerekli kontrollerin ardından Başkanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığınca gerçekleştirilecektir. 
7. Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayların kendileri sorumlu olacaktır. 
8. Müracaatların sona ermesinden sonra adayların başvuru bilgilerinde hangi nedenle olursa olsun kesinlikle değişiklik yapılmayacaktır.
9. Adaylar, başvuru ekranındaki ilgili alana 1000 karakteri aşmayacak şekilde öz geçmişlerini yazacaklardır. 
10.Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

Adaylarda aranan özellikler ve daha detaylı bilgiler için aşağıdaki linke tıklayınız

Kaynak : Diyanet İşleri Başkanlığı - 26.04.2023 - @erolkaranet


Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam

Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam