@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Öğrenciler İçin Sesli Kitaplara Yoğun İlgi
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce ilkokul, ortaokul ve liselerin din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri ile imam hatip lisesi meslek derslerine ait kitaplar seslendirilerek internet üzerinden erişime açtı.
Genel Müdürlükten "Din Öğretimi Genel Müdürlüğünden Sesli Kitap projesi" başlığı altında yapılan açıklama şöyle;
Başta görme engelli öğrenciler olmak üzere diğer öğrencilerin de yararlanabilmesi için ilkokul, ortaokul ve lise din kültürü ve ahlak bilgisi ders kitapları ile imam hatip lisesi meslek derslerine ait tüm kitaplar, dijital platformda seslendiriliyor.
Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, görme engelli öğrenciler başta olmak üzere diğer öğrencilerin uzaktan eğitim sürecinde öğrenme kayıplarının önlenmesi amacıyla, 4. sınıftan 12. sınıfa kadar olan din kültürü ve ahlak bilgisi ders kitapları ile imam hatip lisesi meslek derslerine ait onlarca kitap seslendirilerek sesli kitap haline getiriliyor.
Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından kurulan stüdyoda, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri ile imam hatip lisesi meslek dersleri öğretmenleri tarafından seslendirilen ders kitapları, Genel Müdürlüğün sitesindeki Materyal bölümü ile EBA'dan erişime açık

Kitaplara ulaşmak için buraya tıklayınız

@erolkaranet - 13.03.2023
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.