@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

İslama Öyle Düşmandı ki, Sonunda Müslüman OlduAvustralya'nın önde gelen İslam karşıtı aktivistlerinden biri olan Shermon Burgess, Müslüman oldu. 
Avustralya'nın en kötü şöhretli İslam karşıtı grubu olan Birleşik Vatanseverler Cephesi’nin eski başkanı aşırı sağcı Shermon Burgess, Müslüman olduğunu duyurdu.
Avustralya'nın en ünlü İslam karşıtı aktivistlerinden biri olan Shermon Burgess, İslam'a girmeye karar verdiği için taraftarları arasında tepkiyle karşılaştı.
Burgess, en çok Bendigo'da bir cami inşaatına odaklanan 2015 İslam karşıtı protestolardaki rolüyle tanınıyor.
Bu eylemde, neo-Nazi figürleri Blair Cottrell ve Neil Erikson ile birlikte düzinelerce protestonun düzenlenmesine aracı oldu.
Eylemleri sürekli gündeme gelen Burgess'in sosyal medya sayfasında bugünlerde Filistin bayrağının bir fotoğrafıyla İslami bir dua duvar resmini öven gönderiler yer alıyor.
"Müslüman toplum çok iyi ve harika, yardıma ihtiyacınız olursa oradalar" diyen Burgess İslam'ın toplumsal cinsiyet rollerine yönelik muhafazakar duruşu ve homoseksüelliğe olan yasakçı durumu karşısında etkilendiğini söyleyerek İslam'ı seçtiğini belirtti.
Burgess, kendisinin ve yine başka bir eski İslam karşıtı aktivistin, Müslümanlığa girişi olarak kabul eidlen Kelime-i şehadeti bir camiye giderek İslam yeminini yaptıklarını ,bundan böyle Müslüman olduğunu ifade etti. 
Burgess'in Müslüman olmasında, Müslüman Özgürlük Hareketi lideri Youssra Rose ile görüşmesi, ona “İslam'a karşı daha net bir bakış” sağlamasında ve "İslam'ın sağlık yönünü, sıkı antrenman yapmalarını ve alkol ve uyuşturucudan uzak durmalarını sevdim." dediği öğrenildi.
Din değiştirme sonrasında yaptıklarının hata olduğunu dile getiren aktivist, "geçen yıl Aralık ayında Facebook sayfasında konuşan Burgess, "2015-2016'ya geri dönersek, beni bir milyon yıl geçse de aynı amaç için savaşan bir Müslümanla yan yana görmezdiniz, ama şimdi - işler değişti. Şimdi üzerimizde hüküm süren bu siyonist ve mason zalimlere karşı Müslümanların yanında yer alacağım.” dedi.
İslama karşı olduğu dönemlerde kendisini destekleyenlerin "içki içen alkolikler ve soysuzlar" olduğunu ifade eden Burgess, eski UPF üyelerinin, dönüşümünü öğrendiklerinde ona sosyal medya üzerinden saldırdıklarını söyledi. 

@erolkaranet - 04.03.2023
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.