@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


Reklam

erolkaranet

Hac Kuraları Çekildi.Diyanet İşleri Başkanlığı hac kuralarını sade bir program içerisinde çekildiğini duyurdu.

15 Şubat 2023 tarihinde yapılması planlanan ancak, Kahramanmaraş merkezli 10 ilimizde meydana gelen deprem nedeniyle, ileri bir tarihe alınan 2023 yılı hac kurası sade bir programlar, Diyanet personelinin eşliğinde çekildi. 

2023 yılı Hac kura sonuçlarını bugün saat 22.00’den itibaren Türkiye Portalı (e-Devlet) üzerinden öğrenebilecek.

Hac kura sonuçlarını e-devlet üzerinden sorgulamak için buraya, Diyanet'in sayfasından sorgulamak için buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

65 yaş ve üzeri vatandaşların da gidebileceği bu yıl ki hacca ülkemizden 83 bin 430 kişi gidebilecek. Pandemi salgın öncesi hak kazananların öncelikli olacağı kotaya, bugüne kadar hac kaydını yenileyenler katılacak. Pandemi döneminde hak kazanıp da gidemeyenlerin dışında 40 bin kişi için çekiliş yapılacak. Kurada adı çıkıp gitmeyen olduğu takdirde bu kişilerin bundan sonraki yıllarda yapılacak çekilişe katılma gibi bir haklarının olmayacağı da açıklanmıştı.

Hac günleri 26 Haziran 2023 Pazartesi günü başlayıp, 27 Haziran'da Arafat'a çıkılacağı ve 1 Temmuz 2023 gününden sonra hacıların yurtlarına dönüşünün başlanacağı da edinilen bilgiler arasında yer aldı.

@erolkaranet - 08.03.2023

Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam

Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam