@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Depremzede Gençlere Tuzak...
Ülkemiz üzerine bir kabus gibi çöken deprem ve ardından gelen sel felaketi ile birlikte evsiz barksız kalan aileler tutunacak dal ararken, puslu havayı seven terör örgütleri de bu kaostan yararlanarak gençleri ağlarına düşürmeye çalışıyor.
Cadde ve sokaklarda duvarlara gelişi güzel asılan afişlerle "burs, kurs vereceğiz", "üniversiteye hazırlayacağız"," ücretsiz dersler vereceğiz", "bedava iaşe ve kalacak yurtlar temin edeceğiz" diyerek gençlerin cazip yalanlarla kandırmaya çalışan terör çeteleri kolları sıvadı.
Sokak ve caddelere boy boy asılan, duraklara yapıştırılan afişlerle "Halk Dostu Üniversite Öğrencileri, Depremzede öğrencilere Ücretsiz Ders Veriyor" başlıklarıyla çaresiz kalarak farklı şehirlere göç eden gençleri tuzaklarına düşürmeye çalışan örgütler telefonla arayanlara her şeyin bedava olduğunu, dersleri üniversite mezunu abiler, ablalarla, arkadaşça bir ortam içerisinde sadece halk adına, halk için  hizmet ettiklerini ,söyleyerek vaatlerde bulunmaktadır. İsteyene yatacak yer temin edebileceklerini söyleyenlerin bu girişimlerini gören vatandaşlar, gençlerin bu tuzaklara düşmemesi için uyarılması, bu afiş asanlara fırsat verilmemesini istemektedir.
Konunun uzmanları, gençlerin devlet ya da belediyeler dışında hiç kimseye inanmamaları ifade ederek konu ile ilgili şu tavsiyelerde bulunuldu.
"Örgütlerin gençlik yapılanması, lise, hatta orta öğretim okullarına kadar inmiş durumdadır. Bunlar şimdi, depremzede gençleri ve ailelerine ulaşarak sinsi bir şekilde örgüte eleman kazandırmak için bu tür ortamları sevdiklerinden neyi nasıl yapacaklarını biliyorlar. 11 şehirde mağdur olmuş milyonlar var. Çoğu farklı şehre taşınmış. Çocuklar, gençler okullardan uzaklaşmış. Önümüzde LGS ve YGS var. Kursa gitseler imkânları yok. Böyle ücretsiz ilanları görünce inanıyoırlar.
Yardım göreceğiz diye bunlara giden çocuklar yoğun propaganda ve beyin yıkamanın ardından "ikna edilerek" örgüte katılmış oluyorlar.
Ülkemizin bulunduğu coğrafyada süper bir güç olmasını engellemek isteyen ülkelerin kullandığı maşa terör örgütleridir. Terör örgütlerinin eylemlerini gerçekleştirmede kullandığı kaynak ise gençlerdir.
Bölücü–bölgeci, Marksist-Leninist, kökten dinci temellere dayalı değişik ad ve rumuzla faaliyet gösteren terör örgütlerinin, bilhassa bu günlerde, bu puslu havalarda, terör örgütlerinin ilk hareket noktası insan psikolojisinin bu durumundan yararlanmasıdır.
Bu doğrultuda her insanın çok doğal ihtiyacı olan arkadaş toplantıları, sinema ve konser davetleri, burs, kalacak yer ve kitap temini gibi unsurlar örgüt tarafından araç olarak kullanılmaktadır.
Grup içine çekilen kişiler, örgütün ideoloji doğrultusunda yayın yapan kitap, dergi ve gazeteler okutularak beyinleri yıkanır. Böylece , örgüt ideoloji uğruna ölmeye hazır militanlar yetiştirilmesinin ilk aşaması tamamlanmış olmaktadır.
Yasadışı faaliyet gösteren örgütlerin elemanları; Eğitim ve öğretim dönemi süresince yardımcı olmak, arkadaşlık kurmak, kalacak yer, kitap, para, hatta kadın bile temin ederek size yaklaşmaya çalışırlar. Bu kişiler genelde okulun son sınıflarında bir kaç yıllık öğrencilerdir.
Örgüt elemanları bu aşamadan sonra sözde devlet sisteminin bozuk olduğu, YÖK’ün kaldırılması gerektiği, eğitim giderlerinin fazla olduğu, yurtların pahalı ve yetersiz olduğu temalarına işleyerek zihninizde çelişkiler yaratmaya çalışırlar.
Bu kişilere bir sonraki aşamada verilen görevler arasında bildiri dağıtma, afiş asma, yasa dışı miting, toplantı ve gösterilere katılma bulunmaktadır. Tüm bunlardaki amaç , kişileri güvenlik kuvvetleri ile karşı karşıya getirerek önce suçluluk duygusuna kapılmalarını sağlamak daha sonra ise bu suçluluk duygusunu nefrette ve var olan her tür düzenin reddine dönüştürerek, onların toplumla ve hatta aileleri ile olan bağlarını koparmaktır.
Terör örgütleri ; ideolojileri uğruna ,militanlarını ölmeye ve öldürmeye hazır hale getirebilmek için , o kimsenin kişiliğini parçalamakta , sonra yok etmekte ve nihayet hayatla hiçbir bağlantısı kalmamış, yüreği kin ve nefretle doldurulmuş robot haline dönüştürmektedirler.
Okulda sizi bazı toplantılara, sosyal faaliyet adı altında kulüplere davet ederler ve görüşleri çerçevesinde bilgilendirmeye başlanır.
Bir sonraki aşamada ise örgütsel kitap, dergi okutturma , video kaseti izlettirme, sosyal faaliyet adı seminer ve toplantılara kulüplere ,dernek ve lokallere davet suretiyle sizlere kendi düşüncelerini empoze etmeye çalışırlar.
Onlarla birlikte olsanız da olmasanız da bir gün sizi kendi saflarına çekmek amacıyla ,sizin de onlarla birlikte olduğunuzdan dolayı polis kayıtlarına alındığınızı söyleyerek üzerinize psikolojik baskı oluştururlar.
Korkunuzdan kimseye başvuramaz hale gelirsiniz ve bu sefer okul dışındaki faaliyetlere, toplantılara davet edilirsiniz.
Örgüt elamanları sizi istedikleri yönde şartlandırdıktan sonra , örgüte sizin adapte olmanızı sağlamak amacıyla afiş ve bildiri dağıttırma , sözde kahraman kişileri anma günleri düzenletme, siyasi partilere ve eğitim kurumlarına yapılan saldırılara yöneltme, örgüt adına propaganda eylemleri yaptırma sürecine girerler.
Yasadışı faaliyetlerle sizleri polisle karşı karşıya getirerek, hissettirecekleri suçluluk duygusunu kullanıp, polisle , devletle ve hatta ailenizle bağlarınızı koparmaya çalışırlar.
Bütün bu aşamalardan geçirilen bir genç silahlı eğitim, hücre, istihbarat, keşif ,bombalama, sabotaj, soygun ve silahlı propaganda eylemlerine yöneltilerek artık örgütün kirli emellerinde kullandığı, yüreği kin ve nefretle doldurmuş bir robot haline getirilir.
Sonuç olarak, anne babalar, akrabalar, komşular, bu depremzede gençlerin tanıdıkları kim varsa, bunları sürekli kontrol altına alarak böyle ne olduğu belirsiz, resmi niteliği olmayan, MEB'e bağlı kurslar, devlet kursları ya da yurtları olmadıkça bu tür çağrıları asla dikkate almasınlar. Problemleriyle ilgilenmediğimiz gençlerin bir gün terör örgütlerinin ağına düşebileceğini unutmayalım. Evlatlarınıza , terör örgütlerinin insanlık dışı muameleleri ile karşılaşmadan önce sahip çıkın."

@erolkaranet - 08.03.2023

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.