@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


Reklam

erolkaranet

Adalet Bakanı, Yapıda Kimin Emeği Varsa Yargılanacak
Sık sık sitemizde dile getirdiğimiz , yıkılan binalarda olsun, plan projeye aykırı olarak yapılan binalarda olsun tek suçlunun müteahhitlerin olmayacağı vurgusuna Adalet Bakanlığı 'da aynı yönde açıklamalarda bulundu. Bozdağ, yaptığı açıklamada, "yapı yapılırken kimin katkısı varsa hepsi yargılanacak," dedi.
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Şanlıurfa Afet Koordinasyon Merkezi'nde toplantıya katılarak çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Bozdağ toplantının ardından yaptığı açıklamada, "Deprem felaketi nedeniyle ceza soruşturmasına konu olanlar sadece müteahhitler değildir. Ama kamuoyunda sanki sadece müteahhitler üzerinden yürüyen, yürütülen bir soruşturma varmış gibi değerlendirme yapılıyor. Bu yanlıştır. İşin doğrusu şudur, bir inşaatın tamamlan bir binanın temelinden bitimine kadar geçen süreç içerisinde katkısı olan herkes bu soruşturmaya dahil. Yani diyelim ki ruhsat izni veren kullanma izni veren, denetim yapan, fenni mesul, demirci, ustası, elektrikçisi, hasılı kim varsa kolon değiştirdi, birtakım tadilat yaptı imara aykırı. Bunlar da dahil olmak üzere yapı sahipleri başka kim varsa bunların hepsi soruşturulacak ve bunlarla ilgili değerlendirmeler yapılacak. Ama bunların hepsi zaman alacaktır. O yüzden soruşturmaların sonunda bilirkişi raporlarına göre kimlerin ne kadar kusurlu olduğu ya da kusuru bulunduğu tespit edilerek bunlarla ilgili işlemler yürüyecektir. Yoksa sadece müteahhitlere dönük bir soruşturma yapılması söz konusu değil." dedi.

Kaynak : Adalet Bakanlığı - 02.03.2023 - @erolkaranet

Müteahhitler Tek Suçlu Mudur ? okumak için tıklayınız 

Yıkılan Binaların Sorumlusu Bakın Kimler Sayıldı. Okumak için tıklayınız

Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam

Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam