@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


Reklam

erolkaranet

Diyanet Akademisi Aday Din Görevlisi Alımı Sınavı​nı Kaybedenler2022 Yılı Diyanet Akademisi Aday Din Görevlisi (KKÖ, İ-H, M-K) Alım Sınavı Sonuçları açıklandı. Bundan sonraki süreçte neler olacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"​2022 Yılı Diyanet Akademisi Aday Din Görevlisi (KKÖ, İ-H, M-K) Alımı Sınavı​'na katılan adaylar, sınav sonuçlarını kullanıcı hesapları vasıtasıyla sinav.diyanet.gov.tr​ internet adresinden öğrenebileceklerdir. Aday din görevlilerinin akademiye yerleştirilmesiyle ilgili hususlar Diyanet Akademisi Başkanlığınca ayrıca ilan edilecektir."

Sonuçları Öğrenmek İçin Tıklayınız

İtirazlar İçin
Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte kazananlar ve kaybedenler mutlaka oldu. Kazananlar bunun heyecanını yaşarken, kaybedenler de başta sosyal medya olmak değişik yerlerden tepkilerini  dile getiriyor. 
Oysa sosyal medya üzerinden olsun, şikayet sitelerinden olsun yapılan tüm tepkiler havanda su dövmeye benzer. Bunun prosedürü vardır. İtirazların yapılması için gerekli süreç ve ulaşılacak olan kamu kurumları vardır.
Haksız olarak kaybettiyseniz yasal yolları deneyiniz. Sağda solda atıp tutmak, bir din görevlisi adayı olmaya hazır olanların beddua ve küfür etmesi doğru bir davranış olmayıp, Diyanet'i ve din görevlilerini sevmeyenlere de malzeme vermek olur.
İtiraz için Diyanet İşleri Başkanlığı prosedürü yayınlamıştı. Ve şunlar ifade edilmişti.
"Adaylar, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını sınav sonuçlarının yayımlandığı tarihten itibaren 7
(yedi) gün içinde verilen yazışma adresine dilekçe ile yapacaklardır.
Adayların, sınavın tüm aşamalarıyla ilgili taleplerini T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adreslerinin yer aldığı ıslak imzalı yazılı dilekçe ile Başkanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığına ulaştırmaları gerekmektedir. Faks ve e-posta ile ulaştırılan talepler dikkate alınmayacaktır.
Belirtilen süre içerisinde ulaştırılmayan ve belirtilen şekilde yapılmayan itirazlar dikkate alınmayacaktır.
İtirazların sonucu en geç 15 (on beş) gün içinde adaylara bildirilecektir.
Adres: Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığı Üniversiteler Mah. Dumlupınar Blv. No:147/A 06800
Çankaya/ANKARA"
Şimdi doğru olanı yapınız.

Kazananlar İçin
Önce sabırlı olunuz. Diyanet Akademisinin ilk öğrencileri 700 kişilik bayan Kuranı Kerim Öğretmen adayları ve İmam ve Müezzin adayları olacak. Bunun için toplantılar yapılıyor. Ve duyurularda Diyanet Akademisi yapacak. Akademiden yapılacak olan duyuruları takip ediniz.
İlk 7 gün itiraz edenlerin itirazı alınacak, 15 gün sonra sonuçlanacak.
Ardından kazananların ilgili birimlere evraklarıyla birlikte müracaatları istenecek. Evraklar toplandıktan sonra formasyon eğitimi alınacak eğitim merkezleri dağılımı için tercihler alınacak. Tercihlerin ardından eğitimin başlayacağı tarih ve yerler belli olacak.
Araya Ramazan ayının girmesi ile birlikte süreç uzayabilir. Ayrıca depremin yansıttığı aksaklıkları da düşünmeniz gerekecek.

Konu İle İlgili yazılar

Diyanet'in Son Alımına Müracaat Edenler Dikkat.. okumak için tıklayınız

Diyanet alım duyusu için buraya tıklayınız

Diyanet Akademisi ne nasıl olacak yazımız için tıklayınız

Akademide verilecek olan formasyon dersleri, kredi puanları ile ilgili bilgiyi yakında vermeye çalışacağız. Bizi izlemeye devam ediniz.

@erolkaranet - 03.03.2023 - Güncelleme 07.03.2023
Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam

Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam