@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Nafaka Artışlarının ÜFE Oranına Göre Yapılmasına Tepkiler Artıyor
Boşanan çiftlerden birinin sırtında yıllarca bir kambur olarak duran nafaka ile ilgili düzenlenmenin yapılmaması bir yana Yargıtay tarafından verilmiş olan UFE üzerinden nafaka artırımı tepki çekmeye devam ediyor.
Türk Medeni Kanununda bulunan yasal boşlukların varlığı ile birlikte Yüksek Mahkemelerin ısrarla ÜFE oranında artışa onay vermesi sebebiyle nafaka mağdurları giderek artmaya başladı. Devletin, maaşlara TÜFE oranında zam yapmasında ısrarcı olmasının yanı sıra nafakalarda UFE oranı üzerinden kararların alınması nafaka mahkumu vatandaşları içinden çıkılmaz bir geçim sıkıntısına sokmaktadır.
Feryatlarını çeşitli kanallarda dile getiren nafaka mağdurları ödemek zorunda kaldıkları nafakalar için ÜFE oranı üzerinden artırımın iptal edilerek en azından TÜFE oranında bir seviyeye indirilmesinin gerektiği konusunda seslerini duyurmaya çalışıyor.
Son aylarda %122 oranında bir artışın nafakalara yansıtıldığını belirten vatandaşlar, maaşımıza TÜFE'ye endeksli zam yapanları vicdalı olayan davet ediyoruz. Verdiğimiz nafakaya %123'e ulaşan oranda yapılan artırım, aldığımız maaştan daha fazla nafaka ödemeye mahkum edilmemiz anlamına gelmektedir. Bu nasıl bir hakkaniyettir, diyerek yetkili, mercilerin bu konuyu çözmelerini dile getirmektedir.

@erolkaranet - 22.02.2023
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.