@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


erolkaranet

Milyonlarca Kadın Görmezden Geliyor
İşte tiroid hastalığının belirtileri! Milyonlarca kadın bunu görmezden geliyor!
Bu belirtileri görmezden gelmeyin!
Çoğu zaman kendimizi iyi hissetmediğimizde, fiziksel belirtilerimiz hızla soğuk algınlığı, grip veya yaşlılık şikayetleri olarak geçer. Ancak bu şikayetler başka bir anlama da gelebilir!
Tabii ki bu genellikle böyle olacaktır ve nadiren gerçekten ciddi bir şey olur, ancak yine de bazı belirtiler göz ardı edilmemelidir. Çok sayıda semptom bir tiroid hastalığına işaret edebilir. Tiroid sadece çok küçüktür, ancak önemli bir işlevi vardır. Metabolik süreçlerin ve büyümenin düzgün işleyişinden sorumludur. Tiroid çok hızlı veya çok yavaş çalışıyorsa, bu sorunlara neden olabilir.
Çok hızlı veya çok yavaş çalışan bir tiroid bezi birçok belirtiye neden olabilir:
1. Üzgün ​​veya depresif hissetmek: Tiroid beziniz düzgün çalışmıyorsa, ruh haliniz üzerinde büyük etkisi olabilir. Örneğin, bir tiroid bezi ile kendinizi aşırı derecede yorgun hissedebilir, uykusuzluk yaşayabilir, depresif hissedebilir ve canınız hiçbir şey çekmeyebilir.
2. Kabızlık: Tiroid beziniz metabolik süreçleri etkilediğinden kabızlık, açıklanamayan kilo kaybı veya artışı, ishal, midede ağırlık hissi ve tiroid bezi bozukluğu durumunda sürekli açlık yaşayabilirsiniz.
3. Kalp sorunları: Tiroid bezi, kalp ritminiz ve kalp atış hızınız üzerinde büyük etkiye sahiptir. Kalp problemleriniz var ve hiçbir şey yardımcı olmuyor mu? O zaman neden tiroid bezinizde olabilir.
4. Düzensiz bir sıvı dengesi: Düzensiz bir tiroid bezinin çok önemli bir belirtisi sıvı birikmesidir (ödem olarak da adlandırılır). Bu, şişmiş bir bez, kabarık bir yüz veya şişkin gözler ile kendini gösterebilir.
Kendinizi bir veya daha fazla semptomda tanıyor musunuz? Doktorunuzdan tiroid testi isteyin!

@erolkaranet - 05.02.2023
Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.